Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké trhy ztrácí, index Dow Jones míří dolů

Americké trhy ztrácí, index Dow Jones míří dolů

02.04.2007 17:16

Americké akcie ztrácejí zisky, které získaly během první hodiny pondělního obchodování. Poté, co index Dow Jones zaznamenal pozitivní růst již třetí den v řadě po hodině obchodování zamířil do negativních pozic na základě zprávy o vyšších nákladech průmyslového sektoru než analytici očekávali. Tato změna zvýšila obavy z inflace a tudíž snižování úrokové sazby Fed Reserve.

Dow Jones spadl o -0,16 % na hranici 12 335, S&P 500 index -0,16 % na 1 418. Největší pokles zaznamenal NASDAQ o -0,33 % na 2 413.
Akcie Akord Inc (AKRX US) spadly o 34 centů -5 % na $6,27. Důvodem poklesu byl oficiální dopis od U.S. FDA, která oznámila nepřizpůsobující se výrobní podmínky jedné z továren společnosti. Akcie Aplit Communications Ltd. (ALLT US) spadly $1,64 o -18 % na $7,39. Prodej za první čtvrtletí $8.3 milionů zaostal za předpoklady analytiků, kteří očekávali $9,6 milionů.

Akcie Tribune Co. rostly o 2,55% poté, co miliardář Sam Zell oznámil koupi Chicago Tribune a Los Angeles Times přibližně za $8,2 miliard. Akcie First Data Co. rostly na vlně spekulací a plánů společnosti Kohlberg Kravis Roberts & Co., která plánuje akvizici největšího výrobce kreditních karet přibližně za $29 miliard. Pokud by se tento obchod uskutečnil, stal by se druhou největší fúzí roku 2007. Analytici spekulují o velkém množství finančních prostředků, které nejsou využity privátními investory, a v nejbližší tobě předpokládají rozmístění těchto finančních zdrojů do výhodných fúzí a akvizic.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.03.2026
12:47Evropská energetika má stále prostor růst. Morgan Stanley zvyšuje doporučení  
12:04Nálada investorů stoupá s rostoucí důvěrou v příměří v Íránu  
11:07Nečekané změny v mezinárodním rezervním systému – vliv zlata a nástup netradičních měn
10:56Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v březnu snížila méně, než se čekalo
9:58Ropa výrazně zlevňuje v naději na jednání s Íránem, Brent klesl pod 100 dolarů
9:48Komárkův Allwyn dokončil spojení s řeckou OPAP, vstoupil tak na aténskou burzu
9:33Rozbřesk: Washington tlačí Írán k jednání. Trhy si oddychly, ekonomika už šok vstřebává
9:16Colt CZ potvrzuje odolnost portfolia, růst v roce 2026 potáhne munice a nový segment energetických materiálů  
8:57Colt CZ překonal očekávání, USA předložily plán pro mír a ARM uvede vlastní čipy  
6:01Propad akcií je hlubší, než se může zdát. Podle Morgan Stanley to dává šanci na silné oživení
24.03.2026
21:10Akcie odmazaly část ztrát díky naději na jednání o Hormuzu, válka však dál trvá  
17:00J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Vnitřní informace
16:19Traders Talk: Trhem zmítá extrémní strach. Jak se v něm zorientovat a udělat co nejméně škody
16:10Turecko zvažuje kvůli válce využití zlatých rezerv k obraně měny
15:21Deset let nulová inflace…
13:44Energetický šok opět otestuje měnovou politiku Fedu. Klíčová bude jeho délka a intenzita
12:24Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
12:12S&P Global: Růst aktivity v soukromém sektoru v eurozóně v březnu zpomalil
12:11Holešovice zrychlují: ceny bytů rostly o 25 %
11:14Co věřit Trumpovi a jak zareaguje Írán? Trhy stále nevědí, na jakou kartu si vsadit  

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    Jefferies Financial Group Inc (02/26 Q1, Aft-mkt)
    8:00UK - Harmonizovaný CPI, y/y
    10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo