Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pouze dva body dělily v minulém týdnu evropský index DJ Stoxx 600 od šestiletého maxima

Pouze dva body dělily v minulém týdnu evropský index DJ Stoxx 600 od šestiletého maxima

10.04.2007 10:03

Evropské trhy v minulém týdnu posilovaly společně s novými zprávami v oblasti fúzí a akvizic, které tak dávaly zapomenout na zpomalování hospodářského růstu v USA. Celoevropský index DJ Stoxx 600 tak zakončil týden jen dva body od šestiletého maxima a posílil o 1,6 %. V posledních pěti dnech se dařilo hlavně telekomunikačnímu sektoru, konkrétně pak akciím Telecom Italia (+13 %).

Dělo se tak díky nabídce převzetí ze strany společností AT&T a America Movil, kdy údajně i společnosti France Telecom a Telefonica SA by mohly uvažovat o vstupu do holdingové společnosti Olympia, která je vlastníkem Telecom Italia. Akcie největšího akcionáře v Telecom Italia, společnosti Pirelli & Co, posílily v týdnu díky těmto zprávám o 7,6 %. Možnými cíli převzetí, ze strany soukromého investora, by se dle spekulačních tiskových zpráv mohly stát také maloobchodní řetězce Carrefour a Royal Ahold. Akcie těchto dvou společností v týdnu rostly o 4,5 a 3,8 %.

To, že společnost E.ON nepřevezme španělskou energetičku Endesa SA, hodnotili investoři pozitivně a dopomohli k růstu akcií o 6,6 %. Přidávaly však i akcie nových zájemců – Enel SpA (+3,4 %) a Acciona (+5,8 %). Ztrátu naopak utrpěla farmaceutická společnost Novartis. Její akcie oslabily o téměř 3 %, díky nucenému zastavení léčby s názvem Zelnorm v USA, která měla neblahé účinky na srdeční činnost. Celoevropský index DJ Stoxx 50 přidal v posledních pěti dnech 1,5 %, německý index DAX získal 2,6 %, francouzský CAC 40 index posílil o 1,9 %, britský FTSE 100 index o 1,4 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?
8:55J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
8:54ČEZ začíná řešit kroky pro ČEZ Energy, Burnham slibuje reformy a Jižní Korea zrychluje investice do čipů  
8:45J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Zápis z valné hromady konané dne 26.6.2026
6:09Nová vlna mega IPO hýbe trhy. Rychlé zařazování do indexů přináší šance i rizika
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data