Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Nasdaq chce podle médií koupit skandinávskou OMX za 69,5 mld. Kč

ČTK: Nasdaq chce podle médií koupit skandinávskou OMX za 69,5 mld. Kč

12.04.2007 8:13
Autor: ČTK

Stockholm 12. dubna (ČTK) - Americký trh Nasdaq Stock Market Inc. chce koupit skandinávského provozovatele burz OMX za 23 miliard švédských korun (69,5 miliardy ). Informuje o tom dnes švédský list Dagens Industri s odvoláním na informovaný zdroj.

Podle listu Nasdaq nabídl za jednu akcii technologické firmy a majitele burz ve Skandinávii a Pobaltí 192 švédských korun. Představenstvo OMX obdrželo předběžnou nabídku již před dvěma týdny a minulý týden zpřístupnilo firmě Nasdaq své účetnictví, aby mohla uskutečnit hloubkovou kontrolu. Podle listu se má dnes představenstvo OMX sejít a jednat o nabídce. Mluvčí OMX Niclas Lilja však odmítl zprávu komentovat.

OMX vlastní a provozuje burzy ve Stockholmu, Helsinkách, Kodani, Reykjavíku a Pobaltských republikách. V rozhovoru pro agenturu Reuters na konci března nechtěl generální ředitel OMX Magnus Bocker téměř mluvit o spekulacích kolem možného spojení OMX s londýnskou akciovou burzou LSE či amerických partnerem. LSE odmítla nabídku od OMX v roce 2000.

Za konsolidací burzovních společností stojí potřeba investorů obchodovat ve více zemích a časových pásmech, tlak regulačních orgánů na snížení nákladů na obchodování a nové technologie.

Švédská vláda, která je po investiční firmě Investor druhým největším akcionářem OMX, již oznámila, že chce prodat svůj podíl 6,6 procenta v OMX. Plánovaný prodej je součástí největšího privatizačního programu země, napsala agentura Reuters.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
01.07.2026
16:00Meta plánuje prodej přebytečného výpočetního výkonu. Akcie rostou o 6 %
15:28Centrální banky budou dál snižovat podíl dolaru v rezervách, do popředí jde euro a jüan  
15:15Horší hospodaření státu v polovině roku, schodek se prohloubil na 184 miliard Kč
13:50Firmy po sázce na AI nabírají propouštěné pracovníky zpět. Ukazuje se, že lidský prvek je nepostradatelný
13:43Inflace v eurozóně v červnu klesla na 2,8 procenta
12:06PODCAST Trhy & Bohatství s Petrem Pudilem: Evropa si zadělává na problém. Spořením nezbohatneme
12:05Slabý jen doléhá na americké dluhopisy, zatímco akcie si vybírají přestávku v růstu  
11:10Průmysl hlásí nejlepší náladu za tři roky. Pomáhají nové zakázky i slabší cenové tlaky  
10:47Podmínky ve zpracovatelském průmyslu se v červnu zlepšily nejvíce od dubna 2022
10:31AI boom stojí čím dál víc. Otázkou zůstává, kdo ho zaplatí  
10:29Footshop a.s.: Vnitřní informace - Společnosti Footshop a.s. a Queens Store s.r.o. se účastní procesu fúze sloučením
8:59KKCG Real Estate Financing a.s. : Konsolidovaná výroční zpráva ručitele za rok 2025
8:54Rozbřesk: Solidní půlrok pro akcie, zklamalo zlato a propadl bitcoin
8:49Wall Street zakončila nejlepší čtvrtletí za šest let, trh práce zůstává stabilní a Colt CZ se dnes obchoduje bez dividendy  
6:04Jsou současné valuace vyšší, než na vrcholu dot-com bubliny?
30.06.2026
22:01S&P 500 uzavřel nejlepší čtvrtletí od roku 2020 růstem  
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
    14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
    16:00USA - Index ISM v průmyslu