Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Největší výrobce počítačových procesorů Intel reportoval 19% nárůst čistého zisku

Největší výrobce počítačových procesorů Intel reportoval 19% nárůst čistého zisku

18.04.2007 14:08

Čtvrtletní výsledky před zahájením obchodování zveřejnila společnost United Technologies. Čistý zisk v 1Q roku 2007 vzrostl o 8 % na 819 milionů USD nebo 82 centů na akcii. Tržby za stejné období vzrostly o 16 % na 12,3 miliard USD.

Výsledky zveřejnil také největší výrobce počítačových procesorů Intel, který tak učinil včera po závěru obchodování. Čistý zisk v prvním čtvrtletí vzrostl o 19 % na 1,61 miliard USD nebo 27 centů na akcii z předchozích 1,36 miliard/23c. za stejné období loňského roku. Tržby nepatrně klesly na 8,85 miliard USD z předchozích 8,94 miliard USD. Během včerejšího obchodování akcie posílily o 29 centů nebo 1,4 % na částku 20,98 USD. Po zveřejnění výsledků pak v uzavřené fázi posílily o dalších 57 centů/2 % na částku 21,55 USD. Analytici z JP Morgan zvýšili doporučení pro tyto akcie na „převážit“ z předchozího „neutrální“.

Futures na americké akciové indexy necelé dvě hodiny před začátkem obchodování mírně oslabují, na Wall Street tedy očekáváme i podobný úvod dnešního obchodování.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
12.12.2025
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  
11.12.2025
22:00Oracle po výsledcích propadá, ostatním se ale daří  
17:03Tři akciové fáze posledního čtvrt století a poučení pro dnešek
16:58EK zvažuje pětiletý odklad zákazu spalovacích motorů pro hybridní vozy
16:28WSJ:Trump po válce plánuje americké investice v Rusku včetně těžby vzácných kovů
15:41J&T ARCH INVESTMENTS - Konference pro investory
14:47Traders Talk: Fed je více holubičí, Oracle překazil rally a investoři hledají stabilitu
13:28Životní úroveň v ČR loni vzrostla na 91 procent průměru EU, je na úrovni Slovinska
12:34Partners HoldCo, a.s.: OZNÁMENÍ O ZMĚNĚ SLOŽENÍ VÝBORU PRO AUDIT
12:09Akcie Novo Nordisku se obchodují, jako by léky na hubnutí nikdy neexistovaly

Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00UK - Průmyslová výroba, y/y