Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Immoeast dnes zahájila sekundární emisi akcií v hodnotě 3 mld. EUR

Immoeast dnes zahájila sekundární emisi akcií v hodnotě 3 mld. EUR

02.05.2007 11:19


Společnost Immoeast informovala o sekundární emisi akcií v hodnotě 3 mld. EUR, která začíná dnes a potrvá až do 21. května 2007. Transakce by měla přinést 277,9 mil. nových akcií ke stávajícím 555,9 mil. akcií. Maximální upisovací cena je stanovena na 12 EUR za jednu akcii. U příležitosti navýšení kapitálu budou akcie Immoeast také uvedeny na varšavskou burzu. Nové akcie se začnou obchodovat 24. května ve Vídni a 25. května ve Varšavě. Investiční program pro toto navýšení je již specifikován a dosahuje objemu až 6 mld. EUR. To by mělo vést k transformaci struktury portfolia, když se podíl projektů developmentu navýší na dvě třetiny. Na významu by měl také nabývat retail na úkor kanceláří a hlavní zájem by se měl přesunout z regionu CEE do regionu SEE. Hlavním trhem by se tak mělo stát Rumunsko. Ruské a ukrajinské nemovitosti by měly v tomto programu získat 25 %.

Náš názor: Toto je druhé navýšení kapitálu Immoeast za posledních dvanáct měsíců, když investiční program v hodnotě 5,3 mld. EUR v souvislosti s navýšením kapitálu o 2,75 mld. EUR vloni v červnu byl dokončen před původním harmonogramem. I když se na trhu o navýšení kapitálu Immoeast na trhu již nějakou dobu objevovaly, když ukazatel D/E spadl pod cílový poměr 50:50, mohli bychom být svědky krátkodobého tlaku na cenu akcií. Posunu zájmu Immoeast (z investic k developmentu, ze CEE do SEE) vnímáme pozitivně s ohledem na větší výnosy a stabilnější nájmy, např. v Bukurešti. Immoeast se v současnosti obchoduje za 1,16x P/NAV, tudíž jakékoliv oslabení bychom vnímali jako dobrou příležitost ke koupi.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.02.2026
10:01Nejhorší den za čtvrt století. Akcie IBM potopil nový nástroj Anthropicu
8:57KARO míří na Prime Market, černý AI scénář od Citrini Research otřásl trhy a PayPal centrem zájmu kupců  
8:50Rozbřesk: Úskalí nové hospodářské strategie. Staneme se zemí pro „budoucnost“?
6:04Krugman: Zrušení cel je dobrá zpráva, ale Trump pravděpodobně najde cesty, jak to dobré eliminovat
23.02.2026
18:04Dláždí centrální banky cestu globálnímu ekonomickému boomu?
16:57Týdenní výhled: Nejdůležitější událostí jsou středeční výsledky Nvidie  
16:10Jižní Korea byla nejvýkonnějším trhem loňska. Je silný růst indexu Kospi začátkem dlouhodobého trendu?
15:57Ceny všech typů nemovitostí loni zrychlily růst a vytvořily nová maxima
12:30Magnificent Seven letos pod tlakem: růst capexu na AI nahlodává free cash flow a víru investorů
11:24Další hořká pilulka pro Novo Nordisk. Nový lék si vede hůře než konkurent od Eli Lilly
11:03PODCAST Analytický radar: Tři tipy Braňa Sotáka na AI infrastrukturu
10:07Globální 15% clo zvyšuje nejistotu. Dolar oslabuje, americké futures míří dolů  
9:01Rozbřesk: Obchodní chaos nekončí. Nejvyšší soud zrušil Trumpova reciproční cla
8:47Slovenští novináři zpochybňují smlouvy CSG za miliardy, USA zastavují výběr cel podle IEEPA, ale Trump zavádí nové 15% clo  
6:07Průzkum: Evropské akcie už svého vrcholu dosáhly, valuace jsou nejvyšší za 5 let  
22.02.2026
10:01Víkendář: Čína na rozdíl od Japonska není připravena na odchod do důchodu. Co Německo?
21.02.2026
10:02Víkendář: Jak budou Američané platit za své deficity?
20.02.2026
22:02Americké akciové indexy uzavírají týden v zeleném  
18:17MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
17:22Investice do AI, klesající odkupy a kolik by to vlastně mělo vynášet?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data