Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zentiva v 1Q zvýšila zisk méně, než očekával trh

Zentiva v 1Q zvýšila zisk méně, než očekával trh

14.5.2007 12:20

Zentiva v 1Q zvýšila čistý zisk o 1,6 % na  519 mil. z 511 mil. ve stejném období před rokem. Výsledek  zaostal za očekáváním analytiků, kteří čekali čistý zisk 565 mil. . Také tržby společnosti, které meziročně vzrostly v 1Q o 6,3 % na 3,38 mld. , nesplnily očekávání trhu na 3,62 mld. .

Akcie Zentivy se po zveřejnění výsledků začaly propadat, ve 12:20 se obchodovaly za 1453 , tj. -1,29 %.
 
Tabulka: Výsledky společnosti Zentiva v 1. čtvrtletí 2007
Ukazatel v mld. 1Q07 1Q06 odhad trhu
Tržby 3,378 3,176 3,615
Jádrový zisk EBITDA 0,998 0,979 1,087
Provozní zisk 0,76 0,76 0,838
Čistý zisk 0,519 0,519 0,565
Zdroj: Reuters

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Jiří Michal v tiskové zprávě společnosti Zentiva uvedl:

„Vývoj tržeb společnosti Zentiva v prvním čtvrtletí roku 2007 ovlivnily především dobré výsledky firmy v Rumunsku, Polsku, Rusku a na Ukrajině. Na těchto trzích dosahujeme růstu rychlejšího, než je růst celého trhu, a to díky zavádění nových produktů a pokračujícím investicím do našich kapacit v oblasti prodeje a marketingu. Na Slovensku se v současné době projevují pozitivní přínosy z našich dřívějších reakcí na měnící se tržní podmínky. V České republice je růst tržeb brzděn pokračujícími vládními opatřeními týkajícími se omezování nákladů zdravotní péče. Obecně nás těší rychlejší organický růst dosažený v prvním čtvrtletí 2007 v porovnání se stejným obdobím roku 2006. 

Očekáváme, že pozitivní vývoj na nejdůležitějších trzích bude pokračovat po celý letošní rok, a to díky plánu na uvedení řady nových produktů, které naší obchodní a marketingové organizaci umožní udržet na těchto trzích atraktivní růst tržeb.

Zvýšení tržeb, které ve zbylé části roku očekáváme, nám spolu s rostoucími hrubými maržemi a snížením rychlosti rozšiřování naší obchodní organizace umožní dosáhnout plánovaného zisku pro rok 2007.

Akvizice společnosti Eczacibaşi Generic Pharmaceuticals, třetího největšího výrobce generik na tureckém trhu, pokračuje podle plánu, který akcionáři schválili v dubnu. Standardním způsobem směřujeme k dokončení této největší transakce v historii Zentivy, k němuž by mělo dojít ve třetím čtvrtletí roku 2007. V důsledku tohoto zásadního strategického kroku jsme získali přístup k velmi silným obchodním a distribučním kapacitám na jednom z nejdynamičtějších farmaceutických trhů na světě. Tato akvizice nám umožní implementovat naši strategii zaměřenou na primární péči založenou na moderních generických produktech a zpřístupnit je tak mnohem většímu množství pacientů a zároveň posílí naše zisky v prvním roce spolupráce a zlepší naše růstové vyhlídky do budoucna.

Jsem i nadále přesvědčen, že se rozšířené organizaci Zentivy v budoucnu podaří dosáhnout vyšších tržeb i zisků. Povede k tomu soustavné naplňování naší strategie zaměřené na rozšiřování primární péče na rozvíjejících se trzích ve střední a východní Evropě. Jsem rád, že naplňováním této strategie zároveň významně přispíváme k rozvoji zdravotní péče poskytované pacientům na trzích, na které se zaměřujeme.“


Váš názor
  • zadna slava
    14.5.2007 13:30

    nejhorsi vysledek mezi farmaceuti v regionu, Rusko zpomaluje, v Rumunsku raketovy start nemohl trvat vecne ale Zentiva ztraci hlavne doma (MS za dva roky s 13,5 % na 10,5 %!) a to jako jedina mezi generiky !
    Andy
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y