Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ119211950,50
KB11051106-0,18
PKN131,88131,921,03
Msft365,8366,24-0,94
Nokia7,0567,066-1,40
IBM241,08241,5-0,78
Mercedes-Benz Group AG52,8752,880,00
PFE28,3528,37-0,63
02.04.2026 12:03:49
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

  • 20.03.2026 18:01:10
9xL WIG20/RBI open (Warsaw)
Poslední obchod Změna (%) Změna (PLN) Objem obchodů (PLN)
3,33 -31,06 -0,26 999
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 23.03.2026
9:58

Společnost Open AI, která stojí za chatovacím systémem ChatGPT, plánuje do konce roku zdvojnásobit počet zaměstnanců na zhruba 8000. V souboji o trh v hodnotě stovek miliard dolarů se snaží získat náskok před konkurenční firmou Anthropic, píše deník Financial Times

(ČTK)
 15.12.2025
16:27

Nvidia představila třetí generaci svých open-source velkých jazykových modelů "Nemotron" zaměřených na psaní, programování a další úkoly. Nejmenší z modelů, nazvaný Nemotron 3 Nano, byl uveden na trh v pondělí, přičemž další dvě větší verze dorazí v první polovině roku 2026.

(Reuters)
 09.12.2025
14:41Meta vyvíjí nový průkopnický AI model s krycím názvem Avocado, který by mohl být proprietární (s uzavřeným kódem) místo open source (CNBC)
 25.08.2025
8:40Firma xAI uvolňuje chatovacího bota umělé inteligence (AI) Grok 2.5 jako open source, tedy se zveřejněním zdrojového kódu a trénovacích dat. Na své sociální síti X to v sobotu uvedl šéf této společnosti zaměřené na AI Elon Musk. Dodal, že totéž plánuje udělat i s modelem Grok 3. Ten by podle něj měl fungovat v režimu open source zhruba za šest měsíců (ČTK)
 06.08.2025
8:17Společnost OpenAI uvolnila dvojici nových jazykových modelů, které vynikají v logickém uvažování a jsou navržené tak, aby fungovaly i na běžných noteboocích. Jsou to takzvané open-weight modely, jejichž parametry jsou veřejně dostupné, což umožňuje vývojářům je dále upravovat pro specifické úkoly bez potřeby původních trénovacích dat (ČTK)
 05.08.2025
13:49Ruský soud zrušil předběžné opatření, které zmrazilo akcie, jež rakouská společnost Raiffeisen Bank International (RBI) vlastní ve své ruské divizi. Informovala o tom agentura Reuters, která se odvolává na právničku banky. Opatření znemožňovalo firmě RBI prodej ruské divize. Rozhodnutí soudu by mohlo banku přiblížit k opuštění ruského trhu, nalezení vhodného kupce pro její ruské aktivity však nebude snadné (ČTK)
 06.05.2025
16:40

Polský akciový trh dnes výrazně - WIG20 až o více jak 3 % - oslabuje před očekávaných středečním snížením sazeb centrální bankou o 50 bps u klíčové z nich. I po tomto poklesu jsou polské akcie s letošním ziskem YTD 23 % mezi nejvíce rostoucími trhy světa

 18.04.2025
16:51Rakouská bankovní skupina Raiffeisen Bank International (RBI) pozastavila snahy o prodej své ruské divize. Důvodem jsou měnící se vztahy mezi Ruskem a Spojenými státy a celosvětová nejistota. Informoval o tom list Financial Times (FT) s odvoláním na zdroje obeznámené se situací (ČTK)
 09.04.2025
10:54

Indická centrální banka snížila hlavní úrokovou sazbu o 25bps na 6,00 % v souladu s očekáváním. RBI dále mění nastavení měnové politiky na "akomodační", signalizuje další snížení sazeb v dohledné budoucnosti kvůli zaváděným clům. Výhled inflace snižuje na 4 % a růstu HDP na 6,5 % v Indii pro rok 2026

(Bloomberg)

Zpravodajství 9xL WIG20/RBI open
Wall Street rostla: Úleva na ropě a geopolitice hnala akcie vzhůru
25.03.2026 21:18
Americké akcie ve středečním obchodování posilují, když investoři reagovali na zlepšení geopolitické situace a pokles cen ropy. Hlavní indexy tak nevázaly na pozitivní sentiment a vrátily se k růstu po předchozí zvýšené volatilitě.
Anthropic vstupuje do boje o agentní AI. Claude může na dálku ovládat počítač
24.03.2026 12:24
Anthropic představuje novou konkurenci pro AI agenta OpenClaw. AI startup oznámil, že jeho chatbot Claude nyní může používat počítač člověka k plnění úkolů.
Komodity zdražují po dalšíeskalaci na Blízkém východě a tlačí evropské futures do záporu
19.03.2026 8:51
Evropské akciové trhy zahájí čtvrteční obchodování výrazným poklesem, trhy znervózňuje další eskalace konfliktu na Blízkém východě a s ní svázaný růst cen komodit.
OpenClaw je další ChatGPT, vychvaluje Huang platformu pro autonomní AI agenty
18.03.2026 14:03
Éra autonomních AI agentů, kteří dokážou samostatně plnit úkoly, plánovat a rozhodovat se, pomalu přichází. Aktuálním hitem je v tomto rostoucím odvětví open-source platforma OpenClaw, o níž šéf Nvidie Jensen Huang tvrdí, že je zásadním krokem vpřed v tom, jak lidé inte...
AI agenti ženou Tencent nahoru a táhnou růst o desítky miliard dolarů
18.03.2026 10:29
Tencent Holdings poslední loňský kvartál vykázal 13% nárůst čtvrtletních tržeb na 194,4 miliardy juanů, což podtrhuje solidní dynamiku v jeho klíčových herních a reklamních divizích, zatímco zvyšuje sázku na AI agenty, komentuje Bloomberg aktuální výsledky.
Šéf Nvidie čeká do 2027 objednávky za bilion dolarů, Trump věří, že získá Kubu. Evropska zahájí poklesem
17.03.2026 8:48
Evropské akcie by měly v úterý otevřít mírně negativně, jelikož globální trhy zůstávají volatilní a ceny ropy nadále kolísají. Panevropský index Stoxx 50 klesá o 0,4 %, britský index FTSE 100 měl otevřít o 0,1 % níže, zatímco německý DAX , francouzský CAC 40 a italský...

Monitoring médií
Zabezpečení hybridního cloudu je nejen stále složitější, ale právě nyní se dostává do bodu zlomu. Studie společnosti Red Hat ukazuje, že řada organizací uvízla v cyklu „řízeného chaosu“.
Letošní 20. ročník Mobile World Congress (MWC) v Barceloně si udržel postavení největšího světového veletrhu mobilních komunikací. Světovou premiéru si zde odbyly „inteligentní“ hovory, vize pro hands-free zážitek s umělou inteligencí (AI), chytrý telefon v roli univerzálního klíče i mobilní komunikace a internet budoucnosti na bázi 6G a kvantové technologie.
Na vládu Andreje Babiše (ANO) systematicky útočí organizace Reportéři bez hranic. Od loňských voleb české vládě opakovaně vzkazují, ať se nepokouší zasahovat do fungování veřejnoprávních médií a ať přestane s kritikou „nezávislých“ médií.
Již „doba Covidová“ nám ukázala, že politici, většina lékařů i farmaceutické firmy mají stejné zájmy: tučné výdělky bez jakékoli odpovědnosti vůči občanům.
FacebookTwitterWhatsAppMessengerLinkedInVKViberTelegramShareJiž „doba Covidová“ nám ukázala, že politici, většina lékařů i farmaceutické firmy mají stejné zájmy: tučné výdělky bez jakékoli odpovědnosti vůči občanům.
Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky a energetiky AMPER úspěšně vstoupil do nové éry v režii společnosti Veletrhy Brno. Mezi 468 vystavujícími firmami z 33 zemí nechyběli oboroví lídři trhu.
Mezinárodní veletrh elektrotechniky, elektroniky a energetiky Amper v roce 2026 úspěšně zahájil novou kapitolu své existence. Letošní ročník byl poprvé v historii organizován společností Veletrhy Brno, která tak potvrdila ambici vytvořit z této akce klíčovou středoevropskou platformu pro průmyslové inovace.
Dobrý den, já vás vítám u našeho dalšího dílu MensFactoru: Anatomie přežití, a dneska máme vzácného hosta, pana generála Andora Šandora. Dobrý den. Dobrý den přeju.