Hledání v detailu akcií
Moje portfolio
Nastavit Oblíbené, nastavit Portfolio
Oblíbené tituly
select
NázevNejlepší
nákup
Nejlepší
prodej
Změna
(%)
ČEZ0,00
KB0,00
PKN133,08133,260,44
Msft384,6384,64-1,51
Nokia11,0311,05-0,54
IBM298,07298,323,04
Mercedes-Benz Group AG45,4345,4450,36
PFE23,7823,79-2,18
06.07.2026 18:37:46
Indexy online
AD Index online
select
AD Index online
 

Solactive Global Solar Energy Performance-Index Open End Index Zertifikat
Nejlepší nákup () Nejlepší prodej () Poslední obchod Změna (%)
- - - -
Poslední obchod Změna (%) Změna Objem obchodů ()
- - -
R - Real-Time data si mohou aktivovat klienti Patria Plus / Investor Plus ZDE.

 
 03.07.2026
17:14Ceny komodit na světových trzích od začátku letošního roku zaznamenaly solidní růst. V prvním pololetí zdražily zejména ropa a ropné produkty, plyn či pšenice. Klesly naopak ceny drahých kovů nebo kávy. Komoditní index agentury Bloomberg vzrostl do konce června o 12 procent (ČTK)
13:18

Světové ceny potravin v červnu podruhé za sebou mírně klesly. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Její souhrnný index byl proti květnu nižší o 0,3 procenta a jeho průměrná hodnota činila 130,3 bodu. Meziročně index vykazuje růst o 2,2 procenta

(ČTK)
12:50Světové ceny potravin v červnu podruhé za sebou mírně klesly. Vyplývá to ze zprávy, kterou dnes zveřejnila Organizace OSN pro výživu a zemědělství (FAO). Její souhrnný index, který sleduje ceny obilovin, rostlinných olejů, mléčných výrobků, masa a cukru na mezinárodních trzích, byl proti květnu nižší o 0,3 procenta a jeho průměrná hodnota činila 130,3 bodu. Meziročně index vykazuje růst o 2,2 procenta (ČTK)
10:50Nálada v německém automobilovém průmyslu se v červnu zhoršila. Dnes to uvedl mnichovské ekonomický institut Ifo. Podle něj index podnikatelské nálady v tomto odvětví klesl na -21,4 bodu z květnových -20,7 bodu (ČTK)
10:23

Cursoe Energy Systems, který provozuje data centra pro Metu a Oracle, jedná o novém kole financování, kde chce získat asi 3 mld. USD

(Bloomberg)
8:04

Evropské akcie uzavřely včerejší obchodování na maximu. Zpráva z trhu práce ve Spojených státech zmírnila obavy ze zvyšování úrokových sazeb. Panevropský index STOXX Europe 600 přidal 1,41 procenta na rekordních 648,35 bodu. Naopak americké trhy uzavřely smíšeně. Dolů druhým dnem zamířily technologické firmy. Na devizovém trhu oslaboval dolar

(ČTK)
 02.07.2026
8:19

Korejský index Kospi klesá o 8 % po propadu SK Hynix o 14 %

(Bloomberg)
 01.07.2026
17:20

Delta Air - Bof

...  
12:19Energetická společnost ČEZ ESCO si zajistila pro připravovanou paroplynovou elektrárnu v Třineckých železárnách (TŽ) na Frýdecko-Místecku dodávku plynové turbíny SGT-800 od Siemens Energy. ČTK o tom dnes informovala společnost ČEZ. Náklady na turbínu nespecifikovala. Nový paroplynový zdroj nahradí dosluhující uhelný kotel (ČTK)
10:08

Eurozóna: Index PMI v průmyslu byl podle finálních dat upraven na 51,4 b. z pův. odhadu 51,3 b.

(Bloomberg)
9:36

Česko - Index nákupních manažerů PMI v červnu dosáhl 53,9 b., čekalo se 51,8 b.

(Reuters)
 30.06.2026
18:10

Rocket Lab - Bo

...  
8:26

Čína: Index nákupních manažerů v průmyslu v červnu vzrostl na 50,3 b. z předchozích 50,0 b.

(Bloomberg)
 26.06.2026
16:48

Ceny ropy klesají opět pod 70 dolarů za barel, což s sebou přineslo pokles i akcií energetických společností, jako jsou APA Corporation, Diamondback Energy nebo Constellation Energy či Occidental Petroleum

(Reuters)
8:54

Korejský index Kospi dnes pozastavil obchodování na 20 minut po 8% poklesu

(Bloomberg)
 25.06.2026
14:31

USA: Index PCE v květnu vzrostl meziměsíčně o 0,4 %, čekalo se 0,5 %

(Bloomberg)
 24.06.2026
10:00

Německo - Index podnikatelského klimatu Ifo roste v červnu na 85,6 b. z 84,9 b., čekalo se 85,5 b.

(Bloomberg)
9:56Asijské technologické akcie ve středu ožily. Růst vedli jihokorejští polovodičoví giganti: akcie Samsung Electronics vzrostly o více než 9 %, zatímco SK Hynix přidal více než 4 %. Index Kospi díky tomu vzrostl o více než 3 % po poklesu o 10 % v úterní seanci (CNBC)
8:02Generálním ředitelem dceřiné společnosti ČEZ Energy, kterou založila energetická skupina ČEZ, se stal Pavel Cyrani, místopředseda představenstva a ředitel divize obchodu a strategie ČEZ. Představenstvo povede Daniel Beneš, generální ředitel ČEZ. Členy představenstva se stali Martin Novák a Ondřej Landa (ČTK)
 23.06.2026
17:19

Shell - BofA Gl

......  
16:48

ENI - BofA Glob

...  
14:51

BP - BofA Globa

......  
11:53

Čínský index Hang Seng klesl o 20 % z říjnových maxim a vstoupil do medvědího trhu

(Bloomberg)
11:26

Velká Británie: Složený index PMI klesá na 49,4 b. (odhad trhu 50,5 b.)

(Bloomberg)
9:34

Jihokorejský index Kospi dnes klesl o 8 % a spustil pozastavení obchodování

(Bloomberg)
9:32

Německo: Složený index PMI klesl na 48 b. (odhad trhu 49,7 b.)

(Bloomberg)
8:17Česká investiční skupina Sev.en Global Investment (Sev.en GI), která patří do energetické skupiny Sev.en podnikatele Pavla Tykače, podala u Federálního soudu v Austrálii žalobu proti tamní společnosti CS Energy a její dceřiné firmě Callide Energy (CEPL). V žalobě se domáhá náhrady škody více než jedné miliardy dolarů (21,15 miliardy Kč) kvůli výbuchům v australské elektrárně Callide C z roku 2021 (ČTK)
 22.06.2026
16:57

Delta Air - Bof

...  
16:48

American Airlin

...  
 19.06.2026
13:51Hlavní index japonských akcií Nikkei 225 má za sebou nejvyšší týdenní růst za téměř dva roky. I díky akciím podniků napojených na umělou inteligenci (AI) posílil o 7,9 procenta a uzavřel na rekordních 71.250,06 bodu (ČTK)

Zpravodajství Solactive Global Solar Energy Performance-Index Open End Index Zertifikat
Strnad má podle médií zájem o podíl v Pirelli
06.07.2026 10:00
Český zbrojař Michal Strnad vyjednává o koupi 14procentního podílu v italském výrobci pneumatik Pirelli od jeho největšího akcionáře čínské státní firmy Sinochem.
Trhy za sebou mají nejlepší kvartál od roku 2020. Podle stratégů ještě mají kam růst
06.07.2026 6:02
Globální akciové trhy mají za sebou mimořádně silné čtvrtletí a podle řady stratégů by růst mohl pokračovat i ve druhé polovině roku. Hlavním motorem mají zůstat technologie a investice do umělé inteligence, stále větší roli ale začínají hrát také rostoucí firemní zisky...
Goldman Sachs: Trend na akciích míří stále nahoru, poklesy jsou příležitostí k nákupu
03.07.2026 15:42
John Flood z Goldman Sachs si podle svých slov myslí, že „trhy jsou nadále v módu nakupovat při poklesu“. Uvedl to na youtube kanále této banky v komentáři k dění na trzích v posledních dnech.
Pátek bez Ameriky přináší zklidnění, akcie převážně zelené
03.07.2026 10:47
Po čtvrtečním zlepšení nálady na Wall Street pokračuje pozitivní sentiment také na evropských trzích. Podle analytika Patria Finance Tomáše Vlka investory podpořily především silné výkony jihokorejských výrobců paměťových čipů, které zmírnily obavy kolem technologického...
Rozbřesk: Proč Němci končí a Španělé jdou dál, aneb souvisí spolu ekonomická výkonnost a sportovní úspěch?
03.07.2026 9:00
Jak spolu souvisí fotbal a výkonnost ekonomiky zajímalo ekonomy i sportovní analytiky odjakživa. I dnešní mistrovství světa vyloženě nabízí „laboratoř“ zajímavých příběhů.
Je AI bublina blízko prasknutí? Co říká pět oblíbených tržních indikátorů
03.07.2026 6:15
Akciové indexy tažené boomem kolem umělé inteligence útočí na historická maxima, výrobci čipů a pamětí reportují rekordní marže a na první pohled se zdá, že současná rally na akciových trzích může pokračovat.

Monitoring médií
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu 1. Rekordní akciová Evropa: Burzy na starém kontinentu završily týden vzestupem na nová maxima Evropské akciové indexy zakončily páteční obchodování v plusu , panevropský index STOXX Europe 600 uzavřel už čtvrtý týden po sobě se ziskem a posunul historické maximum.
Přidat mezi oblíbené zdroje na Googlu TRŽNÍ TURBO S jakými riziky je podle Jana Berky z Portu spojený rychlý rozvoj umělé inteligence? Podle Savity Subramanianové, hlavní stratéžky pro americký trh v Bank of America Securities, je v současnosti těžké být ohledně akcií v USA pesimistický .
Je Amerika stále nedotknutelnou supervelmocí, nebo už začal přesun moci k Číně? Deutsche Bank a Peking pracují s podobnými čísly, ale skládají z nich úplně jiný příběh.
Globální akciové trhy mají za sebou mimořádně silné čtvrtletí a podle řady stratégů by růst mohl pokračovat i ve druhé polovině roku. Hlavním motorem mají zůstat technologie a investice do umělé inteligence, stále větší roli ale začínají hrát také rostoucí firemní zisky napříč ekonomikou.
Nikol Coufalová, redaktorka -------------------- Hornická šachta Svatého Jiří v Jihlavě je nově přístupná veřejnosti. Po pěti letech skončily stavební práce za zhruba 6 milionů Kč.
Čínský index PMI ve zpracovatelském průmyslu se v březnu zvedl na 50,4 bodu, což představuje nejvyšší hodnotu za posledních 12 měsíců a nárůst o 1,4 procentního bodu oproti předchozímu měsíci, a návrat do růstové fáze, jak v úterý ukázaly oficiální údaje.
Čínský automobilový gigant GAC (Guangzhou Automobile Group) spustil evropský prodej svého elektrického hatchbacku Aion UT — a jako odrazový můstek si vybral Polsko .
Je Amerika stále nedotknutelnou supervelmocí, nebo už začal přesun moci k Číně? Deutsche Bank a Peking pracují s podobnými čísly, ale skládají z nich úplně jiný příběh.