Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: Úroky u hypoték dál porostou

ČTK: Úroky u hypoték dál porostou

24.07.2007 8:15
Autor: ČTK

Praha 24. července (ČTK) - Banky spustily další kolo zvyšování úrokových sazeb. Hypotéky tak dále zdražují. Jak píšou dnešní Hospodářské noviny, v pondělí zvýšila sazby ČSOB a její dceřiná firma Hypoteční banka. Ke stejnému kroku se podle HN chystá i Česká spořitelna.

"Naposledy jsme zvedli sazby v polovině června, ale peníze na mezibankovním trhu, které používáme na půjčky, zdražují a my na to musíme reagovat," řekl HN mluvčí Hypoteční banky David Sahula. Sazby na mezibankovním trhu šly od počátku června nahoru o téměř půl procentního bodu. "Předpokládám, že úroky mírně zvýšíme na přelomu měsíce," sdělil deníku zástupce ředitele pro hypoteční bankovnictví České spořitelny Pavel Kühn.

Některé banky již zdražily. Například Komerční banka minulý týden zvýšila minimální úrok u pětileté fixace o tři desetiny procentního bodu na víc než pět procent ročně. Stejný krok učinila i Raiffeisenbank.

Zvýšení sazeb, za které Česká národní banka půjčuje peníze ostatním bankám, by mohlo nastat ještě tento týden. Po tomto kroku banky v minulosti vždy zdražily i hypotéky, připomínají HN. Člen bankovní rady centrální banky Pavel Řežábek řekl minulý týden agentuře Reuters, že ČNB by mohla na měnovém zasedání ve čtvrtek zvýšit hlavní úrokovou sazbu o čtvrtinu na tři procenta. Ta by se tak ocitla nejvýše za téměř pět let.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.07.2026
15:41Trump tvrdí, že USA by měly spravovat Hormuzský průliv a dostat za to zaplaceno
15:05Goldman sází na carry trade. Barclays varuje před návratem volatility  
14:30Komerční banka, a.s.: Hlavní akcionáři KB k 30.6.2026
13:19Týdenní výhled: Nové napětí v Hormuzu, americká inflace a začátek výsledkové sezóny  
11:45Starbucks chce díky AI nahradit software od Microsoftu a IBM
10:58TSMC má za druhé čtvrtletí rekordní tržby
10:07Nejhorší den na burze. Akcie SK Hynix potkal více než 15procentní výplach
8:59ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Elevion Group podepsal kupní smlouvu na akvizici 100% podílu v italské společnosti BTS Biogas
8:52Eskalace konfliktu s Íránem zhoršuje náladu na trzích. SK Hynix po americkém debutu propadl  
8:47Rozbřesk: Hormuz znovu straší trhy. Česká ekonomika však drží kurz
6:03Wood: Úvahy o konci americké výjimečnosti jsou notně přehnané
12.07.2026
9:22Víkendář: Greenspan předpovídal inflaci 4,5 % a 8% výnosy z desetiletých amerických státních dluhopisů
11.07.2026
9:21Víkendář: Greenspan se evidentně mýlil, akcie nebyly v roce 1996 nijak nadhodnocené
10.07.2026
17:39Nemělo by se nyní více mluvit o nesprávném monetárním kurzu?
16:08Bylo by nebezpečné vědět, proč centrální banky jednají tak, jak jednají?
14:10Analytici otáčejí. Očekávání zisků evropských firem rostou nejrychleji za dva roky  
12:22Perly týdne: Červená karta pro Američany a klesající dynamika akcií malých firem
11:02Volkswagen spouští jednu z největších proměn ve své historii. Omezí výrobu i nabídku modelů
10:51Techy korigují včerejšek, ale trhy mezitím podporuje obnovení jednání s Íránem  
10:41ExxonMobil může těžit z návratu geopolitických rizik. Má prostor pro růst akcií  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data