Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Včerejší růst v Asii pokračuje i dnes, nejvíce se daří Japonsku

Včerejší růst v Asii pokračuje i dnes, nejvíce se daří Japonsku

31.08.2007 9:13

Hlavní asijský index MSCI Asia-Pacific uzavírá v plusu druhý týden po sobě, když většina asijských společností ukazuje, že bude schopna ustát negativní vývoj americké ekonomiky a naplnit prognózy analytiků.

Index Nikkei 225 Stock Average přidal +2,29 % tažen akciemi Toyoty a Sony. BHP Billiton podporoval australský S&P/ASX 200 Index, který rostl o +1,64 %. Zvýšené doporučení Merrill Lynch na akcie hongkongských společností pomohlo indexu Hang Seng (+1,74 %) k dosažení rekordních hodnot.

V sektoru exportérů rostly nejvíce akcie jihokorejského Samsung Electronics (+3 %), dále Taiwan Semiconductor Manufacturing (+2,8 %). V Japonsku nejvíce rostly Sony (+5,1 %), Toyota (+2,6 %) a Matsushita Electric Industrial (+1,7 %).

Optimismus v Japonsku podpořil srpnový růst průmyslové produkce o robustních +6,8 %. Japonský jen nadále ztrácí vůči dolaru, což zvyšuje konkurenceschopnost exportérů.

V elektronickém průmyslu dnes po včerejších ziscích ztrácely akcie Hon Hai Precision (-1,8 %) poté, co se jí jako jedné z mála společností nepodařilo dosáhnout analytiky očekávané zisky. Společnost za druhý kvartál ohlásila čistý zisk +15,6 mld. TWD, oproti očekávaným +16,7 mld. TWD.

Komoditní sektor rostl po dalším nárůstu cen kovů na London Metal Exchange o +0,5 % a momentálně dosahuje nejvyšších hodnot od 14. srpna. BHP Billiton (+ 2,1 %), Sumitomo Metal Mining (+3,2 %) a Rio Tinto Group (+3,2 %).

(Zdroj: Associated Press, Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
03.03.2026
12:18Blokáda Hormuzského průlivu: které země utrpí nejvíce?
11:50ON-LINE: Akciový výprodej v Evropě, hlavní indexy odepisují přes tři procenta, ropa už nad 84 dolary
11:46Hrozba energetické krize dnes drtí akcie i dluhopisy, zlato už se nekupuje  
11:14Tradiční útočiště nefungují. Výnosy dluhopisů rostou, zlato ztrácí lesk  
10:26Primoco UAV dodá bezpilotní letadla španělské civilní stráži Guardia Civil
8:58Rozbřesk: Drahé energie jako nové proinflační riziko pro ČNB
8:51Napětí v Hormuzském průlivu, další růst cen ropy i plynu a futures v červeném  
6:30FX Strategie: Ani válka korunu (zatím) nerozpohybovala, déletrvající konflikt a dražší energie jsou ale rizikem  
02.03.2026
22:03Americké akciové indexy uzavírají v zelené i přes konflikt na Blízkém východě  
17:07Co bude letos akciový trh dělat s americkou ekonomikou
16:44ISM ukázalo slušnou kondici amerického průmyslu, ale také vysoké cenové tlaky
16:00Tatry mountain resorts, a.s.: Výroční zpráva společnosti
15:59PODCAST Týdenní výhled: Začátek týdne diktuje Blízký východ  
15:38ON-LINE: Evropský plyn zdražuje až o 50 procent, americké akcie počáteční ztráty částečně umazaly
14:35Morgan Stanley: Írán optimistický pohled na trhy neohrozí, pokud ropa nevystřelí trvale výš  
14:12CSG kupuje 49 procent v maďarské firmě 4iG, získala tím vliv ve výrobci Rába
13:20Úvodní šok z Íránu už trochu odeznívá. Půjde jen o další rychlou akci?  
13:15Od aerolinek po zbrojaře. Jak na konflikt na Blízkém východě reagují jednotlivé sektory?
10:55Český zpracovatelský průmysl se přehoupl do růstu, prostředí pro poptávku ale zůstává náročné
9:47Zlato se kvůli útokům na Írán dostalo nad 5 400 dolarů za unci

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - HDP, q/q
11:00EMU - CPI, m/m
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y