Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Americké indexy opět dosáhly nových rekordních hodnot

Americké indexy opět dosáhly nových rekordních hodnot

10.10.2007 8:59

Americké trhy včera posilovaly poté, co byl zveřejněn zápis z posledního jednání FEDu, ze kterého vyplývá, že s největší pravděpodobností přijde další snížení sazeb, které by mělo podpořit růst největší ekonomiky. Indexy Dow Jones a S&P 500 tak dosáhly za poslední měsíc již podruhé nových rekordních hodnot. Historického maxima dosáhly také akcie společnosti Yum! Brands, která je majitelem řetězců rychlého občerstvení KFC, Pizza Hut a Taco Bell poté, co reportovala lepší než očekáváné čtvrtletní výsledky. V rámci deseti průmyslových skupin širšího indexu S&P 500 se nejlépe dařilo energetickým společnostem jako je Tesoro (+4,56 %), Peabody Energy (+4,38 %) nebo Consol Energy (+4 %) poté, co ropy vrostla o 1,24 USD nebo 1,6 % na 80,26 USD za barel.

Před oznámením kvartálního zisku také silně posilovaly akcie Alcoa, které odstartovaly čtvrtletní výsledkovou sezonu indexu Dow Jones. Po závěru trhu Alcoa oznámila nárůst kvartálního zisku o 3 %, navzdory poklesu tržeb. Vykázaný zisk 63 c na akcii sice zaostal za průměrným odhadem analytiků 65 centů, avšak společnost zároveň oznámila navýšení plánu odkupu vlastních akcií až o 25 %. Akcie Alcoa pak v poobchodní fázi stagnovaly na závěrečných vysokých úrovních.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m