Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské trhy: Komoditnímu „motoru“ došlo palivo... nečekejte ale slevu u benzínových čerpadel

Evropské trhy: Komoditnímu „motoru“ došlo palivo... nečekejte ale slevu u benzínových čerpadel

04.06.2008 11:47
Autor: Roman Koděra, Patria Finance

Evropské indexy navázaly na vývoj ze zámoří, když jejich pokles nastal až ve druhé polovině obchodování. Hlavním tahounem dnešního poklesu je pokračující oslabovaní ropy, ale také ostatních komodit, jako je uhlí, nebo kovů. Proto se mezi nejvíce prodávanými tituly objevují akcie Anglo American (3 381 GBp, -2,31%), Rio Tinto (5 996 GBp, -2,17%) nebo Total (54 EUR, -2,00%) či Royal Dutch Shell (26 EUR, -2,87%). Na brzdu šlápli analytici Societe Generale (62 EUR, -4,23%) automobilce Peugeot (39 EUR, -2,65%) Citroen a jako domeček z karet se zřítila cena akcií společnosti Persimnon, kde analytici UBS (25 CHF, -1,19%) doporučují akcie prodávat a jejich cena se dnes dostala na 52-týdenní minimum. Po výsledcích zamířily dolů také výsledky společnosti Bouygues (48 EUR, -6,12%), když k jejich propadu přispěl komentář BNP Paribas (63 EUR, -2,18%), která snížila své doporučení na „neutrální“. Celkově tak ztráty evropských indexů dosahují v průměru 1,6 % .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.06.2026
10:39Růst japonské ekonomiky v prvním čtvrtletí po zpřesnění dat zrychlil méně
10:29Léky na obezitu míří za hranice USA. Eli Lilly a Novo Nordisk cílí na globální trh, klíčovou roli sehraje cena
10:08Průmyslová výroba v Česku v dubnu zrychlila meziroční růst na 1,5 procenta
9:30Největší italská banka Intesa nabídla 30,6 miliardy eur za domácího rivala Monte dei Paschi di Siena
9:18Rozbřesk: Rychlý růst cen nemovitostí v Česku asi zpomalí zejména v nejdražších lokalitách
8:51AI rally slábne, eskalace na Blízkém východě zvyšuje nervozitu a do toho se čekají vyšší sazby Fedu  
6:01Zapomenutý gigant s obřím dluhem. Může Xerox investory překvapit?  
07.06.2026
10:42Víkendář: Jak zamezit opakování inflace sedmdesátých let
06.06.2026
9:28Víkendář: Ponaučení pro centrální banky – vyvarujte se velkých akcí
05.06.2026
22:28Americké technologie čelí enormním výprodejům  
17:14Nvidia a další ukazují, že zisková bublina je mylný koncept. Ale i tak ukazuje správným směrem
16:58J&T Global Finance XVI., s.r.o: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu
16:00Dekáda robotů. Humanoidi promění průmysl i domácnosti, míní investoři
15:23Síla trhu práce přibližuje vyšší sazby Fedu  
14:41IPO SpaceX zavírá dveře investorům z Číny a Hongkongu. Úpisu se nezúčastní z bezpečnostních důvodů
14:11PODCAST Trhy & Bohatství: K dobrým obrazům se člověk musí prokoukat. Jak investovat do umění a nenaletět?
12:36Braňo Soták: Výsledky Broadcomu nejsou zklamání, ale bolestivý „reality check“  
11:52Ekonomika EU i eurozóny na začátku roku klesla, upřesnil Eurostat
11:44AMISTA investiční společnost, a.s.: IFIS investiční fond a.s.: Výroční zpráva za 2025
11:41AMISTA investiční společnost, a.s.: COMES invest, invest. fond s proměn. zákl. kapitálem, a.s.: Výroční zpráva za 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Nezaměstnanost