Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street: Finanční sektor zaznamenal největší nárůst v historii

Wall Street: Finanční sektor zaznamenal největší nárůst v historii

17.07.2008 8:48

Americké akcie včera zaznamenaly slušné rally poté, co lepší než očekávané zisky Wells Fargo (27 USD, 32,76%) zažehly jiskru ve finančním sektoru, který zaznamenal největší nárůst v historii, a dvoudenní propad cen ropy uvolnil napětí na nákladové straně přepravních společností. Širší index S&P 500 se tak odrazil od svých nejnižších hodnot za poslední tři roky.

Cena černého zlata za poslední dva dny klesla o více jak 10 USD, když vládní report ukázal neočekávaný nárůst zásob této komodity. Z tohoto propadu asi nejvíce těžily akcie automobilek jako je Ford (5 USD, 18,06%) a General Motors (11 USD, 16,67%). Dále pak letecké a zásilkové společnosti.

Včerejší nejvýraznější kapitolou pak byl vývoj finančního sektoru, který posílil o 12 %, když všechny banky rostly o více jak 10 %. Wells Fargo, největší banka na západním pobřeží USA, vykázala za druhý kvartál zisky, které překonaly odhady analytiků. Příjmy z oblasti pojišťovnictví a poplatků za kreditní karty zastínily ztráty na špatných půjčkách. Čistý zisk se sice oproti loňskému propadl o 23 % na 1,75 miliard USD nebo 53 centů na akcii, překonal však průměrný odhad 21 analytiků oslovených agenturou Bloomberg, kteří očekávali zisk 50 centů na akci. Společnost dále zvýšila výplatu čtvrtletní dividendy o 10 % na 34 centů na akcii.

Další podporu pak investoři našli v ohlášení Komise pro cenné papíry, která plánuje opatření pro určitě typy tzv. "short" prodejů. Těmito opatřeními se bude snažit omezit tržní manipulace, na něž někteří svalují vinu za prudký pokles akcií finančních společností a březnový pád investiční banky Bear Stearns (9 USD, 0,00%) (více zde).

Finanční sektor tak táhl růst trhů během celé včerejší seance. Index Dow Jones si připsal 2,5 %, stejně tak i širší S&P 500. Technologický indikátor Nasdaq posílil o více jak 3 procenta.

Korporátní zprávy USA:
Čtvrtletní výsledky dnes zveřejní například: Coca-Cola (52 USD, 1,06%), Johnson Controls ( EUR, 0,00%), Harley-Davidson (36 USD, 7,01%), Nucor (67 USD, 5,31%), JPMorgan (36 USD, 15,86%), Merrill Lynch (28 USD, 13,41%), AMD (3 EUR, 12,72%) nebo Google (536 USD, 3,78%).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2026
9:01J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
9:00Rozbřesk: Uvidíme brzy (ne)dohodu mezi USA a Íránem?
8:47Trhy dnes v úvodu zamíří vzhůru. Ropa zlevňuje a Nikkei nad 65 tisíci body  
6:07Spotify uklidnilo investory: silný výhled i nová strategie tlačí akcie vzhůru
24.05.2026
10:13Víkendář: Je těžké najít dlouhodobou brzdu akciového trhu
23.05.2026
10:08Víkendář: Podceňují akcie vývoj na ropě?
22.05.2026
22:00Dow Jones na nových maximech; S&P 500 rostl osmý týden v řadě  
17:15Spotřebitelská důvěra v USA klesla kvůli obavám z inflace na rekordní minimum
16:56Češi berou státní dluhopisy útokem. Vybralo se už přes 20 miliard
16:30Traders Talk: Nvidia potvrdila AI boom, Colt překvapil a Strnad sází na dividendu
16:30Strnadova CSG a jihoafrická Reunert založí společnou firmu na výrobu zapalovačů pro velkorážovou munici na Slovensku
14:42Čínská mezera a americké překvapení
14:23NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
13:08Monetární i fiskální politika budou muset reagovat na důsledky umělé inteligence
12:51ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
11:42Philip Morris spouští výrobu nikotinových sáčků v Kutné Hoře
11:22Perly týdne: Nový komoditní cyklus a největší asymetrie v historii financí
11:15Ifo: Podnikatelská nálada v Německu se v květnu zlepšila, situace je ale křehká
10:47Závěr týdne v zeleném. Nižší výnosy vylepšují náladu  
8:52Rozbřesk: Nuda na koruně v neklidném světě. Jak si vysvětlit její extrémní stabilitu?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data