Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropské akciové trhy mírně ztrácejí, UBS po horších výsledcích roste

Evropské akciové trhy mírně ztrácejí, UBS po horších výsledcích roste

12.08.2008 12:51
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Evropské akciové trhy dnes nedokázaly navázat na pozitivní závěr v zámoří a mírně ztrácejí. Navzdory dalšímu poklesu ceny ropy ztrácejí i futures na americké akciové indexy, které ztrácejí 0,3 %.

Švýcarská bankovní skupina UBS (24 CHF, 2,59%) dnes reportovala své výsledky za 2Q. Oznámila ztrátu ve výši 358 mil. CHF oproti očekávaným -273 mil. CHF. Akcie UBS dnes přesto rostou o 2,6 % na 23,78 CHF. Akcie mezinárodní bankovní skupiny, Standard Chartered, klesají o 3,94 % na 15,36 GBP poté, co Citigroup (20 USD, 2,22%) pro tento titul snížila doporučení na „prodat“ z „držet“. Společnost JPMorgan (42 USD, 2,00%), která je třetí největší americkou bankou, oznámila, že ve 3Q odepíše v souvislosti se špatným hypotečními úvěry alespoň 1,5 mld. USD. Akcie JPMorgan dnes v Německu padají o 1,1 % na 27,96 EUR.

Pokles cen komodit tlačí dolů ceny akcií těžebních společností, když další propad - na své více než sedmiměsíční minima - zaznamenaly drahé kovy: platina, stříbro a zlato, jehož cena spadla až na 810 USD/unci. Akcie největší těžební společnosti na světě, BHP Billiton (1 463 GBp, -1,68%), klesají o 1,81 % a akcie společnosti Anglo American (2 633 GBp, -1,64%) klesají o 1,72 %. Index těžebních společností a společností zpracovávajících základní suroviny, DJ STOXX 600 Basic Resources, klesá o 1,9 % a je dnes nejslabším indexem z 18 subindexů v rámci indexu DJ STOXX 600.

V současnosti se evropským akciovým indexům daří umazávat dnešní ztráty, aktuálně: DJ STOXX 50 -0,19 %, DJ STOXX 600 -0,14 %, CAC 40 -0,11 %, DAX +0,4 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
1:30JP - CPI, y/y