Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ArcelorMittal poslal ceny akcií ruských ocelářských společností hluboko do červeného; ruský trh zaznamenal výrazný pokles

ArcelorMittal poslal ceny akcií ruských ocelářských společností hluboko do červeného; ruský trh zaznamenal výrazný pokles

03.09.2008 17:02
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

Po několika dnech stabilizace se dnes opět projevila nervozita na ruském akciovém trhu a hlavní ruské akciové indexy odepsaly více než 3 %. Rublový MICEX oslabil o 3,21 % a dolarový RTS poklesl o 4,25 % na 1.589 bodů. 12-měsíční cílovou cenu pro index RTS dnes kosmeticky upravili analytici z UniCredit, kteří snížili svůj odhad na 2.493 z 2.530 bodů, což se v tuto chvíli zdá být nedosažitelná úroveň.

Po včerrejším prudkém poklesu se dnes cena říjnového futures kontraktu na americkou ropu stabilizovala kolem úrovně 108 USD/barel. Akcie ruských ropných společnosti ale zavírají hluboko v červených číslech, když GDR společnosti Rosněft poklesly o 4,82 % na 8,29 USD, ADR společnosti Lukoil oslabily o 4 % na 69,3 USD a ADR společnosti Surgutnětegaz poklesly o 4,1 % na 7,03 USD. K poklesu ropných producentu se přidaly i akcie plynárenského gigantu Gazprom, jehož ADR oslabily v Londýně o 5,37 % na 37,57 USD.

Přes výrazné poklesy akcií ropných společností byly dnes v centru dění akcie ocelářských firem, které si připsaly na ruském trhu podobné ztráty jako akcie producentů ropy, i když v průběhu dne ztrácely i přes 7 %. Na prudkém poklesu se podepsalo včerejší oznámení největšího světového producenta oceli, ArcelorMittal, který plánuje snížit ceny ocelových produktů v jižní Africe v průměru o 5,6 %, což zvyšuje obavy ze snížení cen i v severní Americe. Akcie ocelářských společností dnes prudce oslabily, když GDR Evraz Group poklesly o 4,53 % na 71,6 USD, GDR společnosti Severstal oslabily o 4,93 % na 16,4 USD a díky silnému závěru GDR společnosti Magnitogorsk Iron & Steel poklesly jen o 2,29 % na 12,4 USD, když v průběhu dne ztrácely více než 7 %.

GDR Sberbank, která je největší ruskou bankou, dnes umazávají část včerejších zisků, když ve Frankfurtu klesají o 2,73 % na 189 EUR.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.06.2026
17:02Na jak silných nohou trh stojí po „11 % korekci“?
14:48Traders Talk: Polovodiče táhnou rally, ale mohou bolet nejvíc. Co teď hrát?
13:04SpaceX překonala Amazon a krátce i Microsoft. Její růst ale stojí na křehkých základech  
11:29Volatilita na techu a smíšené obchodování před premiérou nového šéfa Fedu  
10:22Jakub Blaha: Evropské automobilky v krizi, tlak na marže bude pokračovat  
9:12Rozbřesk: O krátkém a dlouhém konci české výnosové křivky. Jak se budou vyvíjet úrokové sazby?
8:55Komerční banka, a.s.: Oznámení o stanovení MREL
8:46SpaceX pokračuje v letu do stratosféry, Volkswagen je pod tlakem a dnes bude mít premiéru nový šéf Fedu  
6:00Warsh chce změnit Fed. Méně komunikace, více flexibility  
16.06.2026
22:01Technologické akcie zastavily růst S&P 500, SpaceX výrazně posílil  
17:14Jen jedna dominance
16:22Yum! Brands prodává Pizza Hut za 2,7 miliardy USD. Dál sází na KFC a Taco Bell
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
11:00EMU - CPI, y/y
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba