Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Záchranný plán zastaven... Trhy, data, výsledky

Záchranný plán zastaven... Trhy, data, výsledky

26.09.2008 17:46
Autor: 

Evropa:

• Revidovaná data potvrdila pokles francouzské ekonomiky ve 2Q o 0,3 % Q/Q. V meziroční optice se HDP zvýšil o 1,1 %.

Inflace (EU harmonizovaná) v Německu se podle předběžných dat v září snížila na 3,0 % ze srpnových 3,3 %. Čekal se ovšem výraznější pokles, což limituje úvahy o brzkém snižování úrokových sazeb v eurozóně.

• Napětí na akciových trzích i nadále přesahuje na peněžní trhy a posouvá výše sazby Libor od týdenní splatnosti až do jednoho roku. Nejvýrazněji se hnula dolarová křivka, která je nyní téměř po celé délce o 50 bps výše než před týdnem. Proto se rozhodly ECB, Bank of England a Swiss National Bank nabídnout v aukcích nejen jednodenní úvěry ale i týdenní půjčky. Celkový objem této další injekce dosáhl 74 mld. USD.

• Evropské akcie oslabily poté, co jednání ohledně záchranného plánu se pozastavily. Dow Jones Stoxx 600 index oslabil o 2% na 265 a celkově tento týden se propadl o 4,4%

USA:

• Klíčovým prvkem pro další vývoj na trzích bude schválení záchranného plánu. Po včerejší neúspěšné schůzce prezidenta G.W. Bushe a prezidentských kandidátů J. McCaina a B. Obamy, se naděje na brzké schválení opět vzdálila, což zasáhlo negativně většinu akciových trhů ve světě. Index VIX (volatilita S&P 500) se opět zvýšil na 35 bodů, což ukazuje na stoupající míru averze k riziku.

• Revize HDP snížila tempo růstu ekonomiky ve 2Q z 3,3 % na 2,8 % (anualizované mezikvartální tempo). Růst spotřeby domácností byl snížen z 1,7 % na 1,2 %. Vedle nervozity při schvalování záchranného plánu Kongresem přichází v posledních dnech série negativních makroekonomických dat.

• A tuto tendenci potvrzuje i nálada domácností. Index sentimentu spotřebitelů (Univ. of Michigan) v září klesl na 70,3 bodu (konsensus: 71,0) ze srpnových 73,1 bodu.

JPMorgan Chase ,který včera koupil Washington Mutual, navýšil kapitál prodejem akcií o 10 mld. USD. Morgan prodal akcii za 40,5 USD, což je o 7% nižší než závěrečná včerejší hodnota. Morgan přebírá hypotéční aktiva WM v hodnotě 176 mld. USD a zároveň bude snižovat jeho hodnotu o 31 mld. USD. Dnes ráno se akcie společnosti propadly o 1,3% na USD 42,9.

Patria Finance Research


Váš názor
  • Záchranný plán zastaven
    26.09.2008 18:58

    pro toto tvrzeni ma patria jiste nejen argumenty, ale i jasny dukaz. Nebo se snad jedna jen o pokus o manipulaci verejnosti? Nebo jen o projev hlouposti autora titulku?
    hm
    • Re: Záchranný plán zastaven
      27.09.2008 13:55

      spis pozastaven
      VSE LIMITED
Aktuální komentáře
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  
13:41Patria jako první zahajuje pokrývání CSG: Silné fundamenty se střetávají s férově oceněnou realitou  
12:22Trump vyzval republikány, aby znárodnili volby
12:05GameStop roku 2026? Stříbro se obchoduje jako meme akcie
11:23Nervozita překonána, investoři se vracejí zpět do drahých kovů i akcií  
11:16Palantir předvedl nejvýraznější růst za celou svou historii. Výsledky drtí očekávání  
10:55Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu dál klesá, téměř ve všech sektorech
10:22Jindřich Litner: Moneta ve 4Q překonala očekávání, ale valuace brzdí další růst  
9:22SpaceX před plánovaným IPO pohltila další firmu Elona Muska xAI
9:09Rozbřesk: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě, koruna vyhlíží inflaci a ČNB
8:52Výsledky zveřejnila Moneta, Evropa míří k pozitivnímu zahájení  
8:44MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za rok 2025 vzrostl na 6,5 mld. Kč, návrh dividendy ve výši 11,5 Kč na akcii
7:40MONETA hlásí silný rok 2025. Čistý zisk překonal odhady a výhled do 2030 je ambiciózní
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
16:00USA - Nově otevřená prac. místa