Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Evropa prodloužila růst... denní přehled Trhy, data, výsledky

Evropa prodloužila růst... denní přehled Trhy, data, výsledky

14.10.2008 18:03
Autor: 

ČR

• České akcie pokračovaly v raketovém růstu, index dnes získal 10,6%. Nejvyšší zisky si stejně jako včera připsaly tituly, které byly minulý týden pod největším prodejním tlakem - Orco a CME s růstem 35,9%, respektive 22,7%.

• Průmyslové produkční ceny se v září snížily o 0,1 % díky nižším cenám ropných produktů, uhlí, stavebních hmot a potravinářské produkce. Meziroční inflace v v cenách průmyslových výrobců zvolnila na 5,5 % ze srpnových 5,7 %.


Evropa

• Evropské akcie dnes prodloužily svůj včerejší výrazný růst, když stále vstřebávaly pozitivní dopad pomoci centrálních bank a zejména vlád bankovnímu sektoru. Pozitivním faktorem je také snižování sazeb na peněžním trhu. Maximální zisk indexu DJ STOXX 600 dosáhl během dne 6,3%, rostly všechny sektory.

• Index důvěry investorů v Německu ZEW v řijnu pod tíhou finanční krize klesl na -63 bodů (odhad: -51,1) ze zářijových -41,1 bodu.

Průmyslová výroba eurozóny v srpnu naplnila očekávání a stoupla o 1,1 %. Meziročně se objem výroby snížil o 0,7 %.


USA

• Ministr financí USA Henry Paulson dnes oznámil další část záchranného plánu, v rámci nějž nakoupí prerefenční akcie bank za 250 mld. USD. Mělo by jít o akcie Citigroup, Goldman Sachs, Wells Fargo, JPMorgan Chase, Bank of America, Merrill Lynch, Morgan Stanley, State Street a Bank of New York Mellon.

Sazby na mezibankovním trhu se pomalu posouvají níže. 3M USD LIBOR-OIS spread se zúžil za poslední dva dny o 28 bps na 338 bps.

• Americké akcie lehce oslabily poté, co společnost PepsiCo propadla o 14% na základě očekávání nižších zisků. NASDAQ oslabil o 1,5%.


Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
14.03.2026
9:09Víkendář: Když chybí strategická surovina – jak vznikl a co vše způsobil nedostatek kaučuku
13.03.2026
21:02Závěr týdne v červeném, Brent nad 100 USD  
17:11O býcích a medvědech v následujících letech
16:52NET4GAS, s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o změně složení dozorčí rady společnosti
16:04EIB: V oblasti AI drží Evropa krok s USA, jedním z největších problémů je bydlení
15:35Růst americké ekonomiky na konci roku prudce klesl
15:06Proč se zlato od íránského konfliktu prakticky nepohnulo? Sílící dolar či hrozba inflace a vyšších sazeb
13:50Perly týdne: Vyšší ceny ropy nahrávají americkým akciím, blíží se ale medvědí trh
11:54Adobe zvýšilo tržby a zisk, ale odchod CEO po 18 letech trh velmi znejistěl  
11:16Kdy uvidíme dopady drahé ropy? Je třeba sledovat data i výnosy  
10:23Válka mění pravidla hry. Obavy ze stagflace nutí investory hledat exotičtější alternativy na trhu  
9:40ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Jan Kalina odstoupil z představenstva ČEZ
8:45Rozbřesk: Český průmysl na začátku roku zklamal. Jak moc bude bolet „íránský šok“?
8:40Geopolitické napětí drží ropu u 100 USD. Futures klesají a Adobe padá po výsledcích  
6:03Slok: Přichází akcelerace a možná i přehřívání s odpovídajícím dopadem na sazby
12.03.2026
16:22Beneš, Novák a Cyrani nad výsledky ČEZ, výhledem, dividendou, strategií, dopadem Íránu i obratu trendu ve spotřebě elektřiny
15:54Německé RWE klesl hrubý provozní zisk o deset procent, chystá investici v USA
15:28Německo a dalších pět zemí EU jsou pro centralizovaný dohled nad trhy
15:12O (ne)kopírování inflace sedmdesátých let
13:25Další energetický šok? Analytici Evropu uklidňují, situace je podle nich jiná než v roce 2022

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data