Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
V USA mizí práce... denní přehled Trhy, data, výsledky

V USA mizí práce... denní přehled Trhy, data, výsledky

03.12.2008 17:45
Autor: 

Evropa:

Maloobchodní tržby v eurozóně v říjnu klesly o 0,8 % (odhad: -0,4 %) po předchozí stagnaci v září. Meziročně se obrat v maloobchodním prodeji snížil o 2,1 %.

• Index nákupních manažerů v eurozóně v sektoru služeb v listopadu klesl na 42,5 bodu, zatímco trh počítal se stagnací na říjnové hodnotě 43,3 bodu.

• Největší světový provozovatel jaderných elektráren Electricite de France nabízí 4,5 mld. USD za 50% jaderného businessu americké společnosti Constellation Energy Group. Nabídka EDF tak převyšuje nabídku Warrena Buffeta s 4,7 mld. USD za celou společnost.

• Aerolinky British Airways oznámily, že v důsledku recese a snížené poptávky provoz v listopadu poklesl meziročně o 5,9% s tím, že hlubší propad o 10,8% zaznamenala prémiová třída. Poklesla také obsazenost na 74,4%.


USA:

• Podle průzkumu ADP v soukromém sektoru v listopadu ubylo 250 tisíc pracovních míst (odhad: -205k) po revidovaném úbytku míst v říjnu o 179k.

• ISM index ve službách v listopadu klesl na 37,3 bodu (odhad: 42,0) z předchozích 44,4 bodu a klesl na nejnižší hodnotu od počátku sledování tohoto indikátoru v roce 1997.

• Analytik od JPMorgan Chase očekává, že Morgan Stanely a Goldman Sachs Group budou mít ztráty v 4Q08 z důvodu horší situace na trhu. Morgan bude mít ztrátu kolem 0,46 USD na akcii a Goldman 5,18 USD na akcii. Analytici navíc doporučují vyhnout se sektoru, jelikož odhady se neustále snižují a odpisy stále pokračují.

General Motors a Chrysler požadují po vládě 11 mld. USD na záchranu společností. Demokraté přislíbili, že nedovolí aby jejich společnosti zkrachovali, nicméně nenaznačili jak to chtějí udělat.

• Na závěr jedna pozitivní zpráva. Kybernetické pondělí, kdy začínají slevy internetových obchodů, přineslo 15procentní zvýšení tržeb online obchodníků. 

Patria Finance Research


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2026
16:39Traders Talk: Polovodiče dál táhnou trh, ale rally se zužuje. Kde ještě hledat šanci?
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  
11:25NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
10:41FX Strategie: Warsh vrací sílu dolaru, ECB vyčkává a koruna v prázdninovém módu  
10:23Česká ekonomika v 1. čtvrtletí vzrostla o 2,2 procenta, potvrdil ČSÚ
8:54Nejvyšší soud USA posiluje Trumpa, Microsoft padá a Rocket Lab expanduje  
8:50Rozbřesk: Zužující se úrokový diferenciál bere zlotému vítr z plachet
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa