Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Credit Suisse zruší 5.300 míst po ztrátě 3 mld. CHF

Credit Suisse zruší 5.300 míst po ztrátě 3 mld. CHF

04.12.2008 9:07
Autor: 

Švýcarská investiční banka Credit Suisse ( EUR, 0,00%) uvedla, že zruší 5.300 pracovních míst - neboli asi 11 % všech míst - po ztrátě asi 3 miliardy švýcarských franků (cca. 2,5 mld. USD) v prvních dvou měsících tohoto čtvrtletí, uvádí agentura Bloomberg s odvoláním na prohlášení banky.

Propouštění zasáhne především divizi investičního bankovnictví a mělo by druhé největší švýcarské bance dopomoci k úsporám nákladů ve výši 2 miliard švýcarských franků, píše se v dnešní zprávě Credit Suisse. Banka však zároveň za tato opatření vydá 900 milionů franků, které budou započteny z velké části ve čtvrtém čtvrtletí a nejsou prozatím součástí odhadu hospodářského výsledku banky v tomto období.

Credit Suisse dále uvedla, že předseda představenstva, generální ředitel ani šéf investiční divize banky nedostanou za letošní rok žádné prémie poté, co banka v tomto roce již zaznamenala ztrátu 5,2 miliardy švýcarských franků. Divize cenný papírů zaznamenala „významnou“ ztrátu před zdaněním v říjnu a listopadu spojenou s snižováním rizikových pozic banky na „náročných“ trzích, uvedla Credit Suisse. Banka jako celek podle svého vyjádření vykázala v listopadu „skromný“ čistý zisk.

Švýcarská investiční banka v rámci reorganizace sníží rozsah svých aktivit u komplexnějších produktu a zruší některé oblasti podnikání divize proprietary trading, uvádí zpráva banky. Podle Credit Suisse dojde k zrušení většiny zamyšlených míst ke konci června 2009.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
17.04.2026
11:24Akciové trhy vykazují skromné zisky. Pokračuje rotace do polovodičů, ropa zůstává drahá  
8:50Rozbřesk: Nuda na koruně trvá
8:45Příměří v Libanonu, nervozita kolem modelu Mythos a pád Netflixu  
6:07Eisman k tenzím na private equity a credit a defenzivních pohybech na akciovém trhu
16.04.2026
17:36Jak nyní zafunguje jeden doposud poměrně spolehlivý kontrariánský signál?
16:10Prodeje Cybertrucku drží nad vodou Muskovy firmy. Běžní zákazníci se mu vyhýbají
15:13Čipy pro umělou inteligenci ženou TSMC vpřed, firma čeká v 2026 růst tržeb nad 30 %  
14:15Největší průmyslové IPO v USA od roku 1999. Madison Air debutuje na burze
13:57Patria Finance uvádí první korunově zajištěnou investici do atraktivních světových akcií. Je součástí vstupu KBC na rapidně rostoucí trh ETF v Evropě
13:55Zlevnění se vyplatilo. PepsiCo hlásí silné čtvrtletní výsledky
12:27Tuzemská inflace je druhá nejnižší v EU
12:23Akcie Allbirds vzrostly díky AI za jediný den o 582 procent. Paralela s dot-com bublinou je zjevná, varuje Jakub Blaha
10:51Evropské akcie pokračují vzhůru opatrným tempem, poté co Amerika zdolala maxima  
10:48Ve věku 89 let zemřel Mark Mobius, průkopník investování na rozvíjejících se trzích
10:00CSG hlásí nový kontrakt za 300 milionů eur
9:43Poptávka po AI zůstává odolná. TSMC zlepšila výhled tržeb
8:57Rozbřesk: Uhlík na hranicích EU přestává být teorie. CBAM má první cenu
8:56Komerční banka, a.s.: Regulatorní informace - Hlavní akcionáři KB k 31.3.2026 (1Q 2026)
8:50CSG získává velkou zakázku, ECB bude se sazbami vyčkávat a Madison Air Solutions vstoupila na burzu  
6:01Analytický radar: Colt CZ roste díky vyšší marži, širší integraci i stabilnějšímu byznysu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data