Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Morgan Stanley: Mnohem hlubší ztráta, než se čekalo

Morgan Stanley: Mnohem hlubší ztráta, než se čekalo

17.12.2008 14:23
Autor: 

Americká investiční banka Morgan Stanley vykázala za čtvrté čtvrtletí končící 30. listopadu ztrátu ve výši 2,2 mld. USD, tj. 2,24 USD na akcii, což je sice lepší, než -3,59 mld. USD, neboli -3,61 USD/akcii před rokem, ale mnohem horší, než trhem v průměru očekávaná ztráta ve výši 0,34 USD/akcii.

Morgan Stanley byl ve vleku finanční krize přinucen přeměnit se na banku, přijmout 10 mld. USD od americké vlády a prodat prioritní akcie za 9 mld. USD japonské bance Mitsubishi UFJ Financial Group. Akcie Morgan Stanley na NYSE letos ztratily 70 % ze své hodnoty.

Morgan Stanley je druhou velkou americkou bankou v řadě, reportující své výsledky za 4Q. Včera již negativně překvapil Goldman Sachs, který vykázal čtvrtletní ztrátu 2,12 mld. USD a svou první ztrátu ve své historii na burze (více ZDE).

Morgan Stanley a Goldman Sachs jsou jediné americké investiční banky, které přežijí letošní rok poté, co zbankrotoval Lehman Brothers, Merrill Lynch se vrhl do náruče Bank of America a Bear Stearns přešel pod JPMorgan Chase & Co.

Zdroj: Bloomberg


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.04.2026
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  
9:10Příměří přineslo úlevu na ropě. Brent je pod 94 dolary
8:59ČEZ, a.s.: Konsolidovaná zpráva o platbách orgánům správy členského státu EU nebo třetí země za rok 2025
8:57Rozbřesk: Další íránské TACO potvrdilo silnou vazbu forexu na ropu
8:47Írán, USA a Izrael souhlasí s příměřím, Hormuz se otevře. Ropa prudce klesá, futures vystřelily nahoru  
6:04Stabilizující se trh práce a ropná normalizace od poloviny dubna?
07.04.2026
17:46Jak by to mohlo letos a příští rok vypadat s americkou a evropskou ekonomikou?
15:44PODCAST Týdenní výhled: Trh přestal brát Trumpovy hrozby vážně, americká inflace má skokově narůst  
14:50Wall Street čeká silná výsledková sezóna, trhy ale sledují válku a ropu
14:21Výsledková sezóna v USA: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna v Evropě: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
14:20Výsledková sezóna Česko: Kalendář pro 1. čtvrtletí 2026
12:21OpenAI, Google a Anthropic se spojují proti čínským kopiím svých AI modelů
11:40Akcie se dopoledne vydávají vzhůru bez ohledu na další Trumpovo ultimátum  
11:37Samsung rozdrtil odhady. Provozní zisk za první čtvrtletí je vyšší než za celý loňský rok
10:34Jeden z nových akciových normálů
10:25Pershing Square chce koupit Universal Music se štědrou prémii. Může ale narazit na odpor Bollorého
10:07Maloobchodní tržby v únoru vzrostly. Jaké šrámy zanechá íránský šok na spotřebě domácností?
9:59Meziroční inflace v březnu zrychlila na 1,9 procenta, vyplývá z odhadu ČSÚ
9:51Maloobchodní tržby v Česku v únoru zpomalily meziroční růst na 4,1 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, y/y
20:00USA - Zápis z jednání FOMC