Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Komerční banka a Erste Bank: České banky mezinárodní pomoc nepotřebují

Komerční banka a Erste Bank: České banky mezinárodní pomoc nepotřebují

27.2.2009 16:20
Autor: Redakce, Patria Online

České banky dnes podle agentury SITA údajně uvedly, že nepotřebují mezinárodní finanční pomoc, protože mají dostatek kapitálu. Světová banka, Evropská banka pro obnovu a rozvoj (EBRD) a Evropská investiční banka (EIB) dnes oznámili dvouletý plán pomoci bankám ve střední a východní Evropě v objemu 24,5 mld. USD. Komerční banka (1 665 CZK, 6,73%) a Česká spořitelna, která je dcerou rakouské Erste Bank (215,9 CZK, 1,17%), podle agentury uvedly, že nový kapitál nepotřebují.

"Komerční banka má velmi silnou kapitálovou základnu, likviditu, efektivnost a ziskovost. Neplánujeme využít žádnou pomoc. Nepotřebujeme to," uvedla podle agentury mluvčí banky. "Bankovní systém v České republice nepotřebuje žádnou vnější podporu," uvedl na tiskové konferenci šéf České spořitelny Gernot Mittendorfer.

(Zdroj: SITA)


Váš názor
 • banky prostě wimniekli
  27.2.2009 22:48

  Kurňa, Shiroko, tady to není o gramatice, ale o penězích. Jestli se chceš ukájet v české gramatice, tak jdi učit za pár šupů na ZŠ. Buď chceš investovat, nebo si číst Ottův slovník naučný. Navíc tam mají i to tvrdé y. Prostě jsou ty banky někdy natvrdlé a někdy naměkko. Já jsem z té krize celý naměkko a ty jsi na nás na všechny, hlavně na Patrii, příliš tvrdý )-: Jo, chtělo by to tvrdší korunu a měkčí srdce akcionářů, co pořád vyčkávají, na nás longaře. ... Vaše Patria
  chamtil
 • OPRAVDU banky oznámilI?
  27.2.2009 22:29

  nechci být puntičkář, ale to se snad bere na základní škole...
  Shiroko
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data