Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ott: Orco znovu sjednalo úvěry za 100 mil. EUR; netrpí krizí poptávky

Ott: Orco znovu sjednalo úvěry za 100 mil. EUR; netrpí krizí poptávky

5.3.2009 14:25
Autor: Redakce, Patria Online

Developerská společnost Orco (97 CZK, -4,39%) Property Group si znovu sjednala 40 úvěrů s původní splatností v letošním roce v hodnotě 100 mil. EUR za účelem většího "komfortu a flexibility" firmy, uvedl podle agentury Bloomberg CEO společnosti Jean Francoiss Ott.

Společnost je podle Otta navíc "rozumně optimistická" ohledně toho, že dosáhne dohody s dalšími poskytovateli úvěrů o prodloužení platnosti většiny úvěrů, které jsou splatné v letošním roce. Společnost 27. listopadu loňského roku uvedla, že celková výše dluhů, které jsou splatné v letošním roce, činí 208 mil. EUR. Orco má úvěry od 33 různých bank v České republice, Rakousku, Německu a Polsku, uvedl Ott.

"Nemáme krizi poptávky, máme finanční krizi, která má na nás vliv," řekl Ott. "Věnujeme mnoho energie a pozornosti na to, aby naše financování odpovídalo šancím na prodej projektu," uvedl dále.

Poptávka po bytech v regionu je podle Otta nadále "extrémně silná" a Orco má pro letošní rok smlouvy na dodání 800 jednotek v hodnotě 118 mil. EUR. Orco podle něj očekává, že celkové tržby v letošním roce dosáhnou 277 mil. EUR.

Orco předpovídá, že za celý loňský rok vykáže výnosy ve výši 299,3 mil. EUR ve srovnání s 299,2 mil. před rokem, uvedl Ott 2. února. Společnost zveřejní své výsledky za loňský rok 17. března. Ott potvrdil cíl společnosti prodat tento rok aktiva v hodnotě 200 mil. EUR. Nicméně uvedl, že společnost nebude prodávat za každou cenu. "Nemusíme dosáhnout této částky, abychom přežili, a máme jiné nástroje, abychom to vyvážili," řekl Ott. V loňském roce prodala společnost aktiva v hodnotě 186 mil. EUR.

(Zdroj: Bloomberg)


Váš názor
 • není nad komfort miliardového dluhu
  5.3.2009 14:59

  dnes je vlastně podnikatelský úspěch už jen to, že se miliardově se zadlužím... pardón v newspeaku bych měl říct, sjednám několik desítek úvěrů..
  praguemonk
  • Re: není nad komfort miliardového dluhu
   5.3.2009 15:35

   zadlužit se ještě víc, než jsem zadlužený, toť dobrá zpráva
   bledátvář
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data