Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Boj s krizí – úspěchy, úskalí a budoucnost... diskutujte v úterý s členem NERVu Michalem Mejstříkem

Boj s krizí – úspěchy, úskalí a budoucnost... diskutujte v úterý s členem NERVu Michalem Mejstříkem

6.3.2009 18:10
Autor: Redakce, Patria.cz

Balíček protikrizových opatření, který vzešel z Národní ekonomické rady vlády (NERV) a který počítá například se slevou na sociálního pojištění, zrychlením odpisů nebo osvobozením malých podniků a podnikatelů od placení záloh daně z příjmu již prošel vládou a v březnu by měl být předložen ke schválení parlamentu. Soubor opatření by měl stát vyjít zhruba na 70 miliard korun a dalších 22 miliard vyplývá z odpuštění placení záloh na dani z příjmu. Podaří se protikrizovému balíčku odvrátit letošní až 2% pokles české ekonomiky, před nímž NERV v případě absence státních stimulů varoval? Zmírní opatření vlády nedůvěru, jež panuje mezi bankami a společnostmi, a rozhýbe financování provozního kapitálu? Jaký další vývoj globální ekonomické krize lze očekávat? Bude čínská ekonomika motorem globálního růstu nebo spíše koulí u nohy? O těchto a dalších otázkách budete moci diskutovat přímo s členem Národní ekonomické rady Michalem Mejstříkem.
 
Michal Mejstřík poskytne serveru Patria.cz exkluzivní rozhovor. Půjde o rozhovor v reálném čase přímo na našich webových stránkách, proto se ho budete moci zúčastnit i Vy! Online rozhovor bude probíhat v úterý 10. března od 14:00 do 15:00 hodin na stránkách www.patria.czdotazy bude možno klást již v průběhu dopoledne.

Prof. Ing. Michal Mejstřík, CSc. (56) absolvoval studia na VŠE v oboru ekonometrie v roce 1975, pracoval v Ekonomickém ústavu ČSAV a v roce 1990 odjel na pokročilá studia na London School of Economics and Political Science. Stal se profesorem bankovnictví a podnikových financí na Univerzitě Karlově v Praze, kde je od roku 1993 také zakládajícím ředitelem Institutu ekonomických studií. Podílel se na zakládání a později se stal ředitelem Centra pro ekonomický výzkum a postgraduální vzdělání UK (CERGE). Celkově na různých místech světa publikoval více než 150 příspěvků v poli podnikových financí a finančních trhů. V posledních letech často vystupoval na konferencích v oblasti strategie utilit a energetické politiky. Angažoval se jako poradce USAID, World Bank a EU v Kazachstánu, na Ukrajině, v Pobaltí, Rusku, Rumunsku a Bosně a Hercegovině. Pravidelně jezdí do Číny a aktivně sleduje vývoj této významné ekonomiky. Michal Mejstřík dále působí jako ředitel společnosti EEIP, která poskytuje poradenství ve finanční oblasti. V letošním roce byl jmenován do nově zřízené Národní ekonomické rady (NERV).


Váš názor
  • Vážený pane profesore
    17.3.2009 10:45

    mohl by jste mi vysvětit, proč nemůžeme u nás v Čechách normálně žít, tak jako např. ve Švýcarsku ? Je důvod to, že jsme početně malý národ, nebo jde o odraz naší mentality ? Proč nikdy nemáme vzdělané, zkušené a odpovědné lidi ve vládě ? Proč pořád chodíme z extrému do extrému.Proč třeba nemohli být daně, odvody sociální a zdravotní na přijatené a neměnné výši pořád, aby odrážely skutečnou potřebu státu a zdravotnictví.Proč stát nikdy dobře nehospodaří ?Proč má osobní odpovědnost lékař, podnikatel,řidič a nikdy ne úředník a politik ? myslíte si, že kdyby měl státní úředník a politik stejnou odpovědnost za svoje chování a rozhodování a svoji práci tak jako např. lékař, že by mohlo docházet k takovým krizím ?
    oradapoisson
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba