Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street opět ztrácela, do Roubiniho 600 bodů však stále něco chybí

Wall Street opět ztrácela, do Roubiniho 600 bodů však stále něco chybí

10.03.2009 8:27
Autor: Rostislav Plíva, Patria Finance

Americké akcie zahájily nový týden poklesem poté, co Světová banka předpověděla první celosvětovou kontrakci ekonomiky od druhé světové války (více zde) a Warren Buffet pro zpravodajský kanál CNBC uvedl, že americká ekonomika se „zřítila ze srázu“ (více zde).

Index S&P 500 ztratil 1 %, avšak do hodnoty předpovězené Nourielem Roubinim, tj. pod 600 bodů, mu stále něco chybí. Dow Jones ztratil 1,2 % a Nasdaq (-2,0 %). Propadlíkem byla farmaceutická společnost Merck (20,99 USD, -7,70%), která ztratila 7,7 % po oznámení o koupi konkurenta Schering-Plough (20,13 USD, 14,18%) za 41,1 mld. USD (více ZDE). Ještě hůře na tom byla pojišťovna Aflac (-14,5 %), když banka UBS (8,57 CHF, -5,30%) doporučila prodávat její akcie.

Negativní závěr obchodování vykázaly také Hewlett-Packard (25,53 USD, -5,37%), DuPont (16,14 USD, -4,33%) či Verizon (26,18 USD, -4,03%). Všechny s více než 4% propadem. Vzhůru se naopak vydala Bank of America (3,75 USD, 19,43%), a to o 19,4 % díky zprávě „dobře informovaného zdroje“, že banka prodá své dluhy ve výši 8,5 mld. USD.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.09.2025
22:06Wall Street: Boj mezi strachem z recese a nadějí na nižší sazby  
17:01Více než 10 let po krizi v eurozóně: Kdo je dluhový „premiant“ a kdo zaostává?
15:39Tvorba nových pracovních míst v USA se zastavuje, rostou spekulace na razantní Fed  
15:19Broadcom posiluje díky novému AI zákazníkovi a výrazně lepšímu výhledu tržeb  
13:56Jeden bilion dolarů. Tesla nabízí Muskovi bezprecedentní odměnu
12:57Perly týdne: Bitcoinové zklidnění, nezastavitelná NVIDIA
11:18Broadcom spolupracuje s OpenAI na výrobě AI čipu, akcie po výsledcích vystřelily o 9 %
11:00ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
10:53Slabý trh práce - je to dobře, nebo špatně? Trhům se před důležitými daty daří  
10:06Jan Bureš: Maloobchod zvolňuje tempo, spotřeba však dál poroste
9:03ČEZ koupil firmu Gas Distribution, která rozvádí plyn na jihu Čech a na Vysočině
8:54ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Skupina ČEZ kupuje společnost Gas Distribution provozující plynovou distribuční soustavu na jihu Čech a v části Kraje Vysočina
8:54Trump snížil cla na japonské automobily, ČEZ kupuje distribuční síť od E.ON. AKcie zahájí pozitivně  
8:40Rozbřesk: Inflace v srpnu lehce zvolnila na 2,5 %, ČNB však sazby měnit nebude
6:54Míří USA ke státnímu kapitalismu prorostlému korupcí?
04.09.2025
22:03Čtvrteční obchodování na Wall Street v zeleném tónu, nicméně s mírou opatrnosti  
17:31Relativita investičních bezpečných přístavů a dluhová dynamika Evropy
15:40Z léku na obezitu naděje pro mozek. Novo Nordisk testuje pilulku typu Ozempic proti Alzheimerovi  
15:13Příjmy rozpočtu přesáhnou plán, u výdajů se ale naplňují rizika, varuje Národní rozpočtová rada
14:57ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data