Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Makrodata sice příjemně překvapila, Wall Street však dnes zřejmě nedozná velkých změn

Makrodata sice příjemně překvapila, Wall Street však dnes zřejmě nedozná velkých změn

17.3.2009 13:53

Futures na americké indexy dnes v průběhu dopoledne oslabovaly, ale poté, co byla zveřejněna makrodata, umazaly ztráty a obchodují se okolo nulových hodnot. Trh pozitivně překvapila data ohledně počtu vydaných stavebních povoleních.

Pokračování článku je dostupné jen klientům placených služeb Patria Plus / Investor Plus případně uživatelům platformy Patria Direct. Pokud jste klientem těchto služeb, potom je nutné se Přihlásit.

Patria Plus / Investor PlusV rámci placeného informačního servisu získáte přístup ke kompletnímu zpravodajství www.patria.cz bez jakýchkoliv omezení. Veškeré zprávy, komentáře a horké zprávy jsou zobrazovány terminálovou metodou (bez nutnosti obnovovat stránku) bez zpoždění a v plné verzi. 

Nejen zpravodajství, ale i další služby získáte v Patria Plus / Investor Plus - sms a e-mailové zpravodajství, data z finančních trhů v reálném čase, kompletní analytický servis, rozsáhlé databáze časových řad ke stažení, prognózy vývoje a valuace, ekonomické fundamenty, nástroje a kalkulátory... více


Váš názor
 • Docela tomu nerozumím
  17.3.2009 14:45

  makrodata lepší, než se čekalo. Trh klesá. Dokáže to někdo fundovaně vysvětlit. Ale ne okecávat, fundamentálně vysvětlit.
  Jára
  • Re: Docela tomu nerozumím
   17.3.2009 15:32

   To se jako vytváří nějaká přidaná hodnota, když se orazítkuje papír? Až se začne celkově vyrábět více, půjdou trhy nahoru. Zatím se stále omezují výrobní kapacity, všeho, všude. Lokální ukazatele nic neznamenají. Zdůrazňování růstové tendence o 82% u bytů pro více rodin vypadá jako solidní erekce, ale současně to neznamená o 82% vyšší tržbu. Spíš to znamená utahování opasků a méně prodaného nábytku. Pokud minulý měsíc klesl Číně vývoz o 25%, znamená to budoucí nižší tržby. Světový obchod zamrzá, nikdo nekupuje to, co skutečně nepotřebuje nebo nemá jistotu dalšího prodeje. Vyprodávají se skladové zásoby. Makrodata ve skutečnosti budou celkově ještě nějaký čas klesat, potom stagnovat. A až půjdou nahoru (několik měsíců v řadě), vyletí inflace jako čert. Zní to vše jako okecávání, ale makrodata prostě lepší nejsou a hned tak nebudou a nelze podléhat nepřesným formulacím, když přesnější by bylo "makrodata trochu lepší než se čekalo". Očekávání je jen nahazování udiček.
   Mudrc
   • Ještě doplnění
    17.3.2009 15:53

    Na jiném serveru nelze přehlédnout nadpis "Dobrá zpráva z USA, výstavba domů se rychle vzpamatovala". Přijde mi to jako tichá pošta ve školce. Kdo čte jen nadpisy, někdy i text pod nimi a mezi řádky vůbec ne, tak ten opravdu musí mít v hlavě hokej. Jinak je ale úžasné, jak se média rychle a neomylně chytají vládního hesla "nepropadat hysterii a panice" a jedinou pozitivní zprávu reprodukují co nejrůžověji. Jestli se zmenšil export kubánských doutníků, to nevím, ale pokud ano, tak zjevně taky kvůli krizi a v tom případě jde do tuhého.
    Mudrc
  • Re: Docela tomu rozumím
   17.3.2009 14:55

   prostě to,že trh bude klesat už bylo dáno-/rozhodnuto/ dáávno před daty.
   Jirka
   • Nerozumím
    17.3.2009 15:29

    opravdu ne ! Tak pozitivní data zde nebyla několik měsíců. A trh v US přece tvoří, mimo velké i miliony drobných akcionářů. A tam bych očekával právě ten tlak, neboli obavu, že ujede vlak.
    Jára
    • Re: Nerozumím
     17.3.2009 15:37

     Co když se drobní investoři přestali bát, že jim ujede vlak a raději jen sedí a čekají?Ani bych se nedivil. Podle mě jim dlouhodobě teď nemá co ujet.
     Jan Dvořák
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
9:00CZ - PPI, y/y
11:00EMU - CPI, y/y