Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
NWR nekoupí podíl ve Ferrexpu od RPGI

NWR nekoupí podíl ve Ferrexpu od RPGI

25.03.2009 17:54
Autor: 

Následuje kompletní znění tiskové zprávy společnosti NWR:

AMSTERDAM – Společnost New World Resources N.V., přední producent černého uhlí ve střední Evropě, oznamuje, že NWR a RPG Industries SE („RPGI“) dospěly ve vzájemné shodě k rozhodnutí nepokračovat v navrhované akvizici podílu vlastněného RPGI ve společnosti Ferrexpo plc („Ferrexpo“), ukrajinského výrobce železné rudy a pelet, společností NWR.

Na svém dnešním zasedání představenstvo NWR (“představenstvo”) přehodnotilo své rozhodnutí z října roku 2008 přijmout nabídku předloženou společností RPGI na odkup jejího akciového podílu ve společnosti Ferrexpo ve výši 24,99 %. Představenstvo konstatovalo, že v ocelářském a uhelném průmyslu i nadále přetrvávají složité podmínky a další světový vývoj ekonomické podmínky ve zbytku roku 2009 lze jen obtížně odhadovat. Na základě toho představenstvo dospělo k závěru, že bez ohledu na významné odborné i strategické důvody, které hovoří ve prospěch této investice, bude prozíravější kvůli zachování provozní flexibility v současné době v záměru nepokračovat.

Mike Salamon, předseda představenstva NWR, k tomu uvedl: „Ferrexpo je největším evropským výrobcme železnorudných pelet a disponuje jedněmi z největších zásob železné rudy na světě. I nadále jsme přesvědčeni, že Ukrajina nabízí společnosti NWR zajímavé příležitosti a že obě společnosti se v oboru surovin pro výrobu uhlíkatých ocelí vzájemně doplňují. Uznáváme však nejasné vyhlídky ohledně dalšího vývoje v roce 2009 a chápeme obavy svých akcionářů týkající se načasování této akvizice. Přesto stále věříme v atraktivnost koksovatelného uhlí a železné rudy v tomto regionu z dlouhodobé perspektivy a budeme i nadále úzce spolupracovat se společnostmi RPGI a Ferrexpo ve snaze prozkoumat veškeré budoucí strategické možnosti.”

Rozhodnutí představenstva do značné míry reflektuje aktuální názory menšinových akcionářů a věřitelů společnosti NWR.

Společnost RPGI vyjádřila vůli ponechat si svou kapitálovou účast ve společnosti Ferrexpo s cílem prozkoumat dlouhodobé strategické možnosti na poli surovin pro ocelářský průmysl v daném regionu. RPGI bude také pokračovat v dialogu se společnostmi NWR i Ferrexpo.

Představenstvo přizvalo Kostyantina Ževaha, hlavního akcionáře a výkonného ředitele společnosti Ferrexpo, do představenstva NWR na pozici nevýkonného člena představenstva. Jeho nominace do představenstva bude předložena ke schválení akcionářům na řádné valné hromadě dne 28. dubna 2009.

Mike Salamon, předseda představenstva NWR, a Marek Jelínek, výkonný a finanční ředitel NWR, byli přizváni do představenstva společnosti Ferrexpo.

Společnost RPGI podporuje myšlenku recipročního zastoupení v představenstvech a spolu s NWR věří, že se toto uspořádání prokáže jako výhodné jak pro NWR, tak i pro Ferrexpo.


Váš názor
  •  
    25.03.2009 20:15

    Rozumný a korektní rozhodnutí, jednak k nejasnýmu vývoji pro NWR a taky že RPGI nepřenáší nevhodný /z dnešního pohledu/ načasování koupě Ferrexpo na menšinový akcionáře NWR. I když ten převod byl zřejmě jenom odložen.
    sujo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data