Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ČTK: ČSSD se dnes pokusí zrušit poplatky a prosadit balík proti krizi

ČTK: ČSSD se dnes pokusí zrušit poplatky a prosadit balík proti krizi

31.3.2009 8:21
Autor: ČTK

Praha (ČTK) - Poslance dnes čeká další mimořádná schůze, tento měsíc již čtvrtá v pořadí. Svolala ji sociální demokracie, která na ní chce zrušit zdravotnické poplatky, zamezit privatizaci Letiště Praha a prosadit svůj protikrizový balíček. Program zasedání si musí zákonodárci schválit. Šéf poslanců ODS Petr Tluchoř ČTK řekl, že o stanovisku ke schůzi bude dopoledne jednat poslanecký klub.

ODS svolala také mimořádnou schůzi, a to na pátek. Chce na ní projednat vlastní opatření proti dopadům hospodářské krize. Předseda klubu ČSSD Bohuslav Sobotka uvedl, že by sociální demokraté mohli podpořit program páteční schůze, na oplátku ale očekávají vstřícný postoj ODS k úternímu programu.

Lídři obou nejsilnějších stran nyní vyjednávají o dalším uspořádání země poté, co se opozici podařilo minulý týden ve sněmovně vyslovit vládě nedůvěru. Premiér v demisi Mirek Topolánek (ODS) se zatím s předsedou ČSSD Jiřím Paroubkem dohodli mimo jiné na ustavení skupiny k řešení dopadů hospodářské krize. Obě strany zvažují, které části ze svých protikrizových balíčků by mohly vzájemně propojit.

Pokud by se dnes na programu sněmovna nedohodla, vrátila by se k řádné březnové schůzi zahájené 17. března. Z jejího programu zatím zákonodárci nedokončili debatu nad informací premiéra Mirka Topolánka (ODS) k případu Dalík - Wolf a dva body týkající se spisu Krakatice. Dále by se poslanci mohli zabývat například zákonem o dokladech s biometrickými údaji nebo protikuřáckou normou.

ČSSD v balíčku navrhuje například takzvané šrotovné, tedy prémii za nákup nového automobilu a sešrotování starého. Balíček zavádí také takzvanou milionářskou daň, tedy zdanění ročních příjmů nad 1,2 milionu korun sazbou 30 procent ze základu daně. ČSSD chce zvýšit slevy na dani z příjmů fyzických osob a snížit sazby daně z přidané hodnoty z devíti na šest procent. Počítá i se 13. důchody, zvýšením přídavků na děti a prodloužením doby pro vyplácení podpory v nezaměstnanosti lidem postiženým krizí.


Váš názor
 •  
  31.3.2009 10:34

  Tak se mi zdá, že nebýt toho socdemáckého vojevůdce, šlo by do voleb dovládnou docela dobře. Pane Parouubku , proč se bojíte pana Langra ? Vždyť máte jistě čisté svědomí, tak co by na Vás mohl před volbami vytáhnout ? Vaše "ekonomická" činnost v státním podniku restaurace a jídelny je dávno promlčena a od té doby jste vzor čestnosti a pracovitosti. Co víc si může občan tohoto státu přát. ........teď ale opravdu.... Vezměte se za ruce se svými příteli a přítelkyněmi ,nebo jak si říkáte a táhněte už někam do p..... Proč jste vyslovoval nedůvěru vládě v této době a teď se chováte jak debil?Začněte vládnout ať ukážete nám i evropanům,jaké tu máme slunce osvícené.Občané s chávezem jiřím paroubkem bude dobře -apríl !!!
  karel
  • Pane Karle,
   31.3.2009 12:55

   vy neněříte premiérovi Mirkovi Topolánkovi, když národu sděluje, že za pádem vlády stojí pan prezident? Pan premiér přece detailně rozebral kde se slavilo, na Hradě, magistrátě a v Kremlu! Pan Topolánek bravurně rozkryl hnízda nenávisti, centra intrik proti jeho vládě. Zdůraznil, že pan prezident pana Paroubka zneužil pro své záměry. Popisoval překvapení a bezradnost pana Paroubka po hlasování o vyslovení nedůvěry vládě. Zopakoval svoje přesvědčení, že pan Paroubek vládu shodit nechtěl, jen ve své hlouposti naletěl panu prezidentovi. Panu prezidentovi přece naletělo i dost pravicových voličů i členů ODS, mějte proto více pochopení pro pana Paroubka. Pane Karle, nedělejte z pana preniéra lháře!! Mirek Topolánek si to nezaslouží!
   Šaňo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba