Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další sada výsledků... denní přehled Trhy, data, výsledky

Další sada výsledků... denní přehled Trhy, data, výsledky

23.04.2009 18:23
Autor: Research, Patria Finance

ČR:

• ČR začne v nejbližších dnech jednat o podmínkách emise eurobondů s vybranými manažery (Barclays, Deutsche Bank, Česká Spořitelna), uvedl dnes náměstek ministra financí Eduard Janota, s tím že minimální objem emise je 1 mld. eur.


Evropa:

• Akcie švýcarské banky Credit Suisse dnes vzrostly o 8% v reakci na dobré výsledky za první čtvrtletí, když čistý zisk ve výši 2 mld. CHF překonal výrazně očekávání trhu. O lepší než očekávané výsledky se zasloužila především divize obchodování s cennými papíry.

• Automobilka Fiat reportovala za první čtvrtletí ztrátu 410 mil. EUR, což bylo zhruba v rámci očekávání trhu, tržby poklesly o 25% na 11,3 mld. EUR. Společnost také potvrdila výhled na letošní rok, kdy předpokládá propad prodejů o 20%.

• Index nákupních manažerů v eurozóně v průmyslu se v dubnu zvýšil na 36,7 bodu (odhad: 34,7) z březnových 33,9 bodu. Stejný ukazatel v sektoru služeb vzrostl na 43,1 bodu (odhad: 41,4) z předchozích 40,9 bodu.

• Průmyslové objednávky se v eurozóně v únoru snížily o 0,6 % (odhad:
-2,2 %). Meziročně se ale propadly o 34,5 %.

Maloobchodní tržby v Maďarsku v únoru meziročně klesly 3,2 % (odhad: -3,6 %) po lednovém snížení o 2,8 %.


USA:

• Čistý zisk UPS klesl o 56% a dosáhl 40 centů na akcii, trh čekal 56 centů. Cena akcií padá o asi 7%. ConocoPhillips oznámil čistý zisk za 1Q09 je 56 centů, zatímco analytici čekali 42 centů. Výrobce cigaret Philip Morris International (mateřská společnost PMČR) překonal konsensus o 6%. Tržby z ČR by měly být díky nízké srovnávací základně o poznání lepší než v minulém roce.

• Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se minulý týden přesně podle očekávání zvýšil na 640k z předchozích 613k. Celkový počet vyplácených dávek se zvýšil z 6044k na 6137k.

• Prodeje již existujících domů v březnu klesly o 3 % na 4,57M (odhad: 4,65M) z únorových 4,71M. Medián cen prodaných domů meziročně klesl o 12 %.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.02.2026
9:38Těžká rána pro investory Novo Nordisku: společnost očekává hluboký propad tržeb
9:02Čtvrtletní zisk UBS vzrostl o více než polovinu
8:50AI spustila výprodej, Walmart poprvé nad bilionem dolarů a německý autoprůmysl mírně zlepšil náladu  
8:40Rozbřesk: NBP srazí sazby na dostřel ČNB, a to navzdory viditelně vyššímu růstu
03.02.2026
22:38Ani silné výsledky AMD nestačily. Akcie se svezly s trhem a míří dolů
22:02Červená lavina na Wall Street: technologie krvácí, Palantir uniká výprodeji  
17:18Bude „likvidita“ podporovat akciový trh?
15:27Silný zisk, slabší poptávka, velké slevy: PepsiCo mění strategii
15:17Růst zpomaluje a výhled na rok 2026 působí mdle. Paypal vyřazujeme z investičních tipů  
14:09FX Strategie: Koruna čeká na inflaci a ČNB, eurodolar na ECB a volby v Japonsku  
13:41Patria jako první zahajuje pokrývání CSG: Silné fundamenty se střetávají s férově oceněnou realitou  
12:22Trump vyzval republikány, aby znárodnili volby
12:05GameStop roku 2026? Stříbro se obchoduje jako meme akcie
11:23Nervozita překonána, investoři se vracejí zpět do drahých kovů i akcií  
11:16Palantir předvedl nejvýraznější růst za celou svou historii. Výsledky drtí očekávání  
10:55Ifo: Konkurenceschopnost německého průmyslu dál klesá, téměř ve všech sektorech
10:22Jindřich Litner: Moneta ve 4Q překonala očekávání, ale valuace brzdí další růst  
9:22SpaceX před plánovaným IPO pohltila další firmu Elona Muska xAI
9:09Rozbřesk: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě, koruna vyhlíží inflaci a ČNB
8:52Výsledky zveřejnila Moneta, Evropa míří k pozitivnímu zahájení  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách