Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Senát schválil Lisabon... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Senát schválil Lisabon... denní přehled Trhy, data, výsledky

    06.05.2009 18:26
    Autor: Research, Patria Finance

    ČR:

    • Senát schválil Lisabonskou smlouvu. Pro bylo 54 senátorů. K ratifikaci ještě schází podpis prezidenta republiky.

    Evropa:

    • Maloobchodní tržby v eurozóně v březnu klesly o 0,6 % (odhad: +0,1 %). Meziročně se obrat v maloobchodu snížil o 4,2 %, což je největší propad od začátku časové řady v roce 1996. Poptávku domácností tlumí zejména stoupající nezaměstnanost.

    • Nicméně měkká data ukazují na klesající pesimismus. PMI index v sektoru služeb eurozóny se podle finálních dubnových dat zlepšil na 43,8 bodu z březnových 40,9 bodu a dosáhl nejvyšší hodnoty od října loňského roku.

    • Bance BNP Paribas poklesl v prvním čtvrtletí čistý zisk o 21 % na 1,56 mld. EUR, což byl ale téměř dvojnásobek odhadu analytiků. O dobrý výsledek se zasloužila především divize investičního bankovnictví s hrubým ziskem 1,23 mld. EUR, která kompenzovala ztrojnásobení tvorby rezerv na ztrátové úvěry na 1,83 mld. EUR. Akcie reagovaly růstem o 7%.

    • Automobilka BMW reportovala za první čtvrtletí čistou ztrátu 152 mil. EUR, přičemž trh očekával ztrátu 268 mil. EUR. Tržby klesly o 13 % na 11,5 mld. EUR. Společnost pokračovala v redukci nákladů a zásob. Akcie rostly o 4 %.

    USA:

    • Zaměstnanost v soukromém sektoru (ADP employment change) se v dubnu snížila o 491k, zatímco trh počítal s poklesem o 645k. Zároveň byla k lepšímu revidována březnová data.

    • Ekonomika USA potřebuje další fiskální stimul, aby se definitivně odrazila ode dna, říká Kenneth Rogoff, bývalý hlavní ekonom MMF. Známky stabilizace ekonomiky jsou podle něj zřejmé, bez dalšího stimulu ale může být oživení velmi pomalé.

    • Bank of America roste asi o 7 % díky spekulacím, že splní požadavky na rekapitalizaci prodejem aktiv a konverzí preferenčních akcií na kmenové. Banka bude podle odhadů potřebovat na přežití dalších 34 mld. USD. CEO slíbil investorům, že banka nebude potřebovat další vládní injekci (dosud 45 mld. USD).

    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy . Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    18.08.2026
    17:34Čínská auta na našich silnicích a kam by to vlastně u ní mělo směřovat?
    17:31Důvěra investorů v německou ekonomiku v srpnu vzrostla, uvedl institut ZEW
    15:45Investoři přesouvají kapitál z Treasuries do AI dluhu. Výnosy v USA nadále rostou
    14:11Pád Nike nebere konce. Akcie se propadly až na úroveň z roku 2014
    13:40J&T BANKA a.s.: Pololetní finanční zpráva za rok 2026
    13:38Největší těžař světa věří mědi. BHP překonal odhady a chystá růst produkce
    12:13Další fáze AI boomu? Goldman Sachs vybírá firmy, které mohou vydělat na automatizaci  
    10:40Výnos 30letých amerických dluhopisů je nejvýše za téměř dvě dekády. Dlouhé splatnosti jsou pod tlakem i v Evropě a Japonsku
    9:29Rozbřesk: Proteinový boom naráží na omezenou nabídku syrovátky, koruna ve vyčkávacím módu
    8:52AI, dluhopisy a ropa. Investoři sledují tři klíčové příběhy současných trhů  
    6:01Čína vysílá varovné signály. Průmysl, spotřeba i investice zaostaly za očekáváním  
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data