Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pegas překonal očekávání... denní přehled Trhy, data, výsledky

Pegas překonal očekávání... denní přehled Trhy, data, výsledky

28.05.2009 17:58
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Lze si představit další snížení úrokových sazeb, uvedl dnes viceguvernér ČNB Miroslav Singer. Důvodem pro takový krok by mohly být snížení sazeb ECB, další desinflace a prohloubení krize.

Pegas oznámil výsledky za 1Q09, které překonaly odhady na všech úrovních. Čistý zisk 6,8 mil. EUR je lepší než konsensus o 27 %. Pozitivní byl pokles cen surovin, vyšší ceny finální produkce a prodej skladových zásob. Management společnosti potvrdil projekce na FY EBITDA až -10 % y/y. Navržená dividenda je 0,9 EUR na akcii.

Evropa:
Míra nezaměstnanosti v Německu se v květnu překvapivě snížila na 8,2 % z dubnových 8,3 %, zatímco trh čekal naopak zvýšení na 8,4 %.

Čistý zisk maloobchodního řetězce Royal Ahold klesl v prvním čtvrtletí o 24 % na 196 mil. EUR. Tržby vzrostly o 15 % na 8,65 mld. EUR díky dobrým výsledkům v USA a silnému dolaru.

USA:
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby se v dubnu zvýšily o 1,9 % (odhad: 0,5 %) po revidovaném březnovém poklesu o 2,1 %. Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti se minulý týden snížil na 623 k (odhad: 628 k) z předchozích 636 k. Prodeje nových domů v dubnu stouply o 0,3 % na 352 k (odhad: 360 k). Míra nesplácených hypoték se v 1Q zvýšila na 9,1 % ze 7,9 % ve 4Q/2008. 

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.



Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.02.2026
22:01Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech  
17:09PODCAST Týdenní výhled: Výprodej kovů, Trumpův nominant do čela Fedu i výsledky big techu  
16:32Bydlení koncem roku přestalo zdražovat, mezičtvrtletně se ceny neměnily
16:30Nečekaně silný příliv objednávek pro americký průmysl vytáhl ISM do pozitivního pásma  
16:15Nedůvěra v dolar a opak u akcií?
14:58EU zvažuje v rámci nových sankcí zákaz dovozu mědi a platiny z Ruska
14:24Rozpočet byl v lednu v přebytku přes 32 miliard, výdaje omezilo provizorium
13:23SpaceX a xAI údajně jednají o fúzi. Musk chce spojit rakety a umělou inteligenci
13:19Walt Disney vykázal rekordní tržby ze zábavních parků a výletních plaveb
12:03Drahé kovy dál padají, trhy se však už snaží hledat lokální dno  
11:15Bitcoin se ráno dostal na desetiměsíční minimum
10:34Dominik Rusinko: Český průmysl i v novém roce přešlapuje na místě
10:08Nvidia zchladila megainvestici do OpenAI a opět vyvolala debatu o cirkulárních dohodách
8:48Trhy v červených číslech, komodity ve výprodeji. Investoři sledují Fed i Nvidii  
8:46Rozbřesk: Startuje klíčový týden pro české sazby, čeká nás lednová inflace a zasedání ČNB
6:08Marcus: Mění se sentiment vůči umělé inteligenci, velké technologie dělají všechny v podstatě to samé
01.02.2026
6:09Víkendář: Lidé nejsou placeni za své vzdělání, ale za odborné znalosti. Promluví do toho AI?
31.01.2026
6:02Víkendář: Jak jsou na tom nyní americké a čínské modely ve využívání umělé inteligence?
30.01.2026
22:04Výprodej bez úkrytu: ztrácejí akcie i drahé kovy  
17:33Zlevňující drahý dolar

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:30CZ - PMI v průmyslu
16:00USA - Index ISM v průmyslu