Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
CME se dohodla s miliardářem Kolomojským, prodá téměř polovinu svých ukrajinských aktivit

CME se dohodla s miliardářem Kolomojským, prodá téměř polovinu svých ukrajinských aktivit

03.07.2009 8:19
Autor: mediafax

HAMILTON (MEDIAFAX) - Mediální společnost Central European Media Enterprises (CME) se dohodla ukrajinským miliardářem Igorem Kolomojským na prodeji 49procentního podílu ve skupině Studio 1+1, která provozuje televizní vysílání na Ukrajině. Uvedla to ve své zprávě v noci na pátek CME

Výměnou za podíl zaplatí Kolomojský CME částku 100 milionů dolarů a převede stoprocentní podíl ve společnosti TET TV do skupiny Studio 1+1. Celá transakce, která podléhá schválení regulačních orgánů, by měla být dokončena na konci třetího čtvrtletí tohoto roku, uvedla CME.

Kolomojský je jedním z pouhých čtyř ukrajinských dolarových miliardářů. Jeho 100 milionů dolarů bude použito na financování aktivit televizních stanic Studio 1+1, Kino a TET. Přistoupení TET TV ke skupině podle CME podpoří její obchodní strategii na Ukrajině. Kolomojský také získal opci na koupi zbylého 51 procentního podílu CME ve skupině za cenu 300 milionů dolarů v hotovosti. Tato opce může být realizována do jednoho roku od uzavření celé transakce.

"Jsem velmi potěšen naším partnerstvím s Igorem Kolomojským, které nám umožní další rozvoj našich operací na Ukrajině a poskytne nám vyšší likviditu. S Igorem jsem pracoval už od roku 2007 a mám k němu velký respekt díky jeho hlubokým znalostem Ukrajiny. Tato investice potvrzuje náš názor, že Ukrajina bude v budoucnu znamenat velký růstový potenciál pro celou CME," uvedl prezident a výkonný ředitel CME Adrian Sarbu.

"CME je jednou z nejsilnějších a nejrespektovanějších společností v mediálním světě v Evropě. Mám velkou radost z toho, že mohu participovat na budoucí expanzi a rozvoji skupiny Studio 1+1. Jakmile se ukrajinská ekonomika vrátí k růstu, naše společné operace budou mít pozici k tomu, aby se staly nejrychleji rostoucím obchodem o portfoliu CME," řekl Kolomojský.

TET TV vysílá na Ukrajině od roku 1994. Její technický dosah je 92 procent populace a průměrný denní share diváků se v prvním čtvrtletí pohyboval okolo 2 procent. TET TV má satelitní licenci, osm terestrických licencí a dvě rozhlasové licence. Podle neauditovaných výsledků, které poskytlo vedení TET TV, se příjmy společnosti pohybují na úrovni přibližně 12 milionů dolarů.

Mediální společnost CME již provozuje televizní programy v šesti zemích střední a východní Evropy a její televizní stanice vysílají v Bulharsku (Pro.bg a Ring.bg), Chorvatsku (Nova TV), České republice (TV Nova (347 CZK, -4,67%), Nova Cinema a Nova Sport), Rumunsku (PRO TV, PRO TV International, Acasa, PRO Cinema, Sport.ro a MTV Romania), Slovensku (TV Markíza), Slovinsku (POP TV a Kanal A) a na Ukrajině (Studio 1+1, Studio 1+1 International a Kino). Televizní programy mediální společnosti CME zde sleduje 97 milionů diváků.

Akcie CME jsou obchodovány na burze v New Yorku a v Praze pod titulem "CETV".


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.11.2025
22:40Uklidnění pro trhy? Nvidia doručila a hlásí, že cloudové grafické procesory jsou vyprodané
22:00Končí korekce na akciových indexech v USA?  
17:13Rozmohly se nám tady hned dva nešvary
15:02Může financování mohutných investic do AI přinést problémy?
13:24Goldman Sachs: Trhy čeká další pokles, výsledky Nvidie rozhodnou
11:46Inflace v EU v říjnu zpomalila na 2,5 procenta, v Česku naopak zrychlila
11:29Dokáže Nvidia přinést na trhy nový optimismus?  
11:21"Jak jde Nvidia, tak jde trh." Výsledky společnosti určí v období negativní nálady další směr
10:17Nizozemsko ruší kontrolu nad Nexperií. Konec sporu odblokuje automobilový průmysl
9:57FRESH živě: Rozpočtové tornádo aneb co čekat od nové vlády? Odpovídá Mojmír Hampl
8:55EPH Financing CZ, a.s.: TotalEnergies a EPH zakládají společný podnik
8:47GEVORKYAN potvrzuje růstový výhled, MONETA naposledy s dividendou a trhy čekají na Nvidii  
8:42Rozbřesk: Dolar v ohrožení? Jak je to s jeho rolí globální rezervní měny
8:21GEVORKYAN v prvních 9 měsících pokračuje v růstu tržeb i zisku, potvrzuje výhled
6:05Propad bitcoinu vyvolává otázku, zda začíná nový čtyřletý cyklus
18.11.2025
22:03Negativní nálada na Wall Street: trh vyčkává na výsledky Nvidia, downngraded u akcií Amazonu či Microsoftu  
17:35PODCAST Týdenní výhled: Nvidia pod drobnohledem, trhy zůstávají nervózní  
17:16Valuace a desetiletá návratnost amerických akcií: tentokrát jinak?
16:57Anthropic uzavřel dohodu s Nvidií a Microsoftem. Koupí kapacitu Azure za 30 miliard dolarů
15:49Bank of America: Nízké pozice na hotovosti spouští varování pro akciové trhy  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
USA - Maloobchodní tržby, m/m
USA - Prodeje nových domů
14:30USA - Index filadelfského Fedu
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Prodeje starších domů