Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky zatím slušné... denní přehled Trhy, data, výsledky

Výsledky zatím slušné... denní přehled Trhy, data, výsledky

14.07.2009 17:56
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Maloobchodní tržby se v dubnu meziměsíčně snížily o 2,1 %, resp. meziročně o 7,5 %. Příčinami je rostoucí nezaměstnanost a stagnace reálných mezd. Negativní data zvyšují pravděpodobnost dalšího snížení úrokových sazeb ČNB.

Běžný účet vykázal za květen první letošní schodek, a to ve výši 11,7 miliardy korun. Stojí za ním výrazné zvýšení odlivu dividend do zahraničí a také příspěvky do rozpočtu EU, které byly vyšší než příjmy z evropských fondů.

Evropa:
Data z eurozóny dnes přinesla zklamání. Průmyslová produkce v eurozóně se v květnu zvýšila pouze o 0,5 %, ačkoli trh po příznivých datech z Německa a Francie počítal s růstem o 1,5 %. Meziroční propad se zmírnil z dubnových 20,5 % na 17,0 %.

Index ekonomického sentimentu v Německu (ZEW) se v červenci nečekaně snížil na 39,5 bodu (odhad: 47,8) z červnových 44,8 bodu. I v eurozóně některé "greenshoots" vadnou.

Aerolinky British Airways budou muset podle managementu razantně pokračovat v redukci nákladů a snižování počtu zaměstnanců, aby vůbec přežily současnou krizi. Management jedná s odbory o snížení počtu pracovních míst o další 4 tisíce, uvažuje se o emitování konvertibilních dluhopisů k vytvoření finanční rezervy.

USA:
Dlouho očekávaná výsledková sezóna za 2Q09 začala. Dnes reportoval Goldman Sachs a překonal tržní odhad o 35 %. GS oznámil čistý zisk za 2Q09 3,44 mld. USD, což je růst o 65 % v meziročním srovnání. Překvapily především tržby z obchodování, které dosáhly rekordních hodnot. Akcie otevřely mírně silnější.

Johnson & Johnson překonal svými výsledky za druhý kvartál očekávání zhruba o 3 %. Výpadek prodeje léčiv pomohly vyrovnat tržby segmentu hygieny. J&J potvrdil výhled zisku pro tento rok ve výši 4,45-4,55 USD na akcii. Pro srovnání trh čeká 4,51 USD.

Maloobchodní tržby mírně překonaly očekávání, když se v červnu zvýšily o 0,6 % (odhad: 0,4 %) po květnovém růstu o 0,5 %. Tržby bez automobilů stouply o 0,3 % (odhad: 0,5 %).

Produkční ceny v USA v červnu stouply o nečekaně silných 1,8 %, odhad byl poloviční, taženy vzhůru zejména cenami ropných produktů. Meziroční deflace se zmírnila z -5,0 % na -4,6 %. Jádrová inflace meziměsíčně činila 0,5 %, meziročně 3,3 %. 

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.06.2026
15:25Trápení japonského jenu pokračuje. Měna je nejslabší za posledních 40 let
14:08ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Novým předsedou dozorčí rady ČEZ zvolen Radim Fiala
13:57Historická rally polovodičů naráží na otázku: Co bude dál?  
13:56MONETA Money Bank - oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
12:35Brexit brzdí ekonomiku. Británie po rezignaci premiéra hledá nový směr
11:29Akciím svědčí návrat zájmu o technologie, Japonsko čelí slábnoucímu jenu  
11:25NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
10:41FX Strategie: Warsh vrací sílu dolaru, ECB vyčkává a koruna v prázdninovém módu  
10:23Česká ekonomika v 1. čtvrtletí vzrostla o 2,2 procenta, potvrdil ČSÚ
8:54Nejvyšší soud USA posiluje Trumpa, Microsoft padá a Rocket Lab expanduje  
8:50Rozbřesk: Zužující se úrokový diferenciál bere zlotému vítr z plachet
6:01El-Erian: AI má PR problém, americký přístup k ní je lepší než ten evropský
29.06.2026
17:58Nový rozměr bezpečného zlatého útočiště a akcie jako reálné aktivum
16:27PODCAST Týdenní výhled: Trhy sledují data z USA a Korea sází na čipy  
15:17Čipové války mezi USA a Čínou: Huawei na domácím trhu vytlačuje Nvidii, letos cílí na poloviční podíl
14:41Rocket Lab kupuje Iridium za 8 miliard USD. Získá tak síť satelitní komunikace
12:10Vedra testují digitální infrastrukturu: datacentra čelí rostoucím klimatickým rizikům
11:48Úvod týdne je rozpačitý, ale zájem o technologie by mohl trhům pomoci  
10:32Korea si chce udržet globální náskok. Samsung a SK Hynix rozjíždějí megaprojekty za stovky miliard dolarů
8:57Rozbřesk: Co masivní propouštění ve VW může znamenat pro německou ekonomiku?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board
16:00USA - Nově otevřená prac. místa