Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Česká UniCredit Bank vykázala za první pololetí čistý zisk 1,206 miliardy korun

Česká UniCredit Bank vykázala za první pololetí čistý zisk 1,206 miliardy korun

5.8.2009 8:47
Autor: mediafax

PRAHA (MEDIAFAX) - Česká pobočka banky UniCredit (2,26 EUR, 2,73%) vykázala za první pololetí tohoto roku čistý zisk 1,206 miliardy korun. Uvedla to banka v úterý ve své tiskové zprávě.

Po odečtení jednorázového výnosu zprodeje HYPO stavební spořitelny (HYST) vroce 2008 znamená letošní čistý zisk UniCredit Bank Czech Republic meziroční pokles o 25 procent. Celková aktiva banky se meziročně snížila o 7,5 procenta. Úvěry klientům se ve srovnání s druhým čtvrtletím 2008 zvýšily o 3,1 procenta. Vlastní kapitál banky vzrostl o 9,4 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, kapitálová přiměřenost vzrostla z 10,20 procenta na 12,42 procenta.

Ve stejném období loňského roku přitom banka vydělala 2,4 miliardy korun. Hospodářský výsledek UniCredit Bank Czech Republic po zdanění se snížil z 2,4 miliardy korun k 30. 6. 2008 na 1,206 miliardy korun (k 30. 6. 2009). Komentář generálního ředitele a předsedy představenstva UniCredit Bank Czech Republic Jiřího Kunerta:

„Situace na globálních trzích zůstává samozřejmě stále nestandardní a složitěji odhadnutelná ve svém dalším vývoji. Aktuální výsledky naší banky ale potvrdily, že i přes tuto situaci úspěšně plníme zadané cíle pro letošní rok. Je jasné, že se nemohly opakovat výsledky z loňského roku, v našem případě z důvodu, že v roce 2008 byl čistý zisk ovlivněn jednorázovými výnosy z prodeje HYPO stavební spořitelny a současně také dalším nárůstem tvorby opravných položek proti klasifikovaným úvěrům v letošním roce,“ uvedl generální ředitel a předseda představenstva UniCredit Bank Jiří Kunert. „Přesto vnímám naše výsledky za první pololetí pozitivně. Zvýšily se například objemy úvěrů vůči klientům, současně došlo k růstu vlastního kapitálu banky. Stále proto mohu říct, že banka byla a je na vzrůstající problémy v ekonomice dostatečně připravena," dodal Kunert.

Meziročně vzrostl čistý výnos z úroků, poplatků a provizí UniCredit Bank na 4,415 miliardy korun, což představuje nárůst o 0,3 procenta ve srovnání se stejným obdobím předcházejícího roku.

Úroveň všeobecných provozních nákladů poklesla o 7,8 procenta na 1,951 miliardy korun.

Meziročně vzrostla ve druhém čtvrtletí čistá tvorba opravných položek vůči klasifikovaným úvěrům z 375 milionů korun v roce 2008 na letošních 1,179 miliardy korun.

K 30. 6. 2009 činila celková aktiva UniCredit Bank 258,235 miliardy korun, což představuje pokles o 7,5 procenta ve srovnání se stejným obdobím loňského roku.

Vlastní kapitál banky vzrostl ve srovnání s druhým čtvrtletím 2008 o 9,4 procenta na 27,98 miliardy korun.Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Denní kalendář hlavních událostí
    ČasUdálost
    14:00HU - Jednání MNB, základní sazba