Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Citi upsala akcie... denní přehled Trhy, data, výsledky

    Citi upsala akcie... denní přehled Trhy, data, výsledky

    17.12.2009 17:57
    Autor: Research, Patria Finance

    Evropa:
    Agentura Standard & Poor´s snížila rating dlouhodobých závazků Řecka na BBB+ z A- kvůli špatnému stavu státních financí. Výhled pro rating je negativní. Řecko se stává jedinou zemí eurozóny, která nemá rating v pásmu A.

    Průmyslová výroba v Polsku v listopadu meziročně stoupla o 9,8 % po poklesu o 2,2 % v říjnu. Průměrný odhad činil +6,7 %. Polská ekonomika, která jako jedna z mála unikla recesi, už opět nabírá obrátky.

    USA:
    Index Filadelfského Fedu, měřící průmyslovou aktivitu v oblasti, v prosinci stoupl na 20,4 bodu z listopadových 16,7 bodu. Odhady počítaly s poklesem na 16 bodů. Filadelfie tak poskytuje zcela jiný obraz než stejný index z New Yorku.

    Index předstihových ukazatelů se v listopadu zvýšil o 0,9 % po růstu o 0,3 % v říjnu. Tento ukazatel předpovídající vývoj na 3-6 měsíců dopředu již roste osm měsíců v řadě.

    Počet nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v posledním týdnu stoupl o 7 k na 480 k (odhad: 465 k). Celkový počet vyplácených dávek se prakticky nezměnil a činí 5186 k.

    Banka Citigroup (3,23 USD, -6,38%) získala prodejem 5,4 mld. kmenových akcií 17 mld. USD. Nepříjemný je fakt, že se bance podařilo upsat akcie jen za cenu 3,15 USD, když včerejší závěrečná cena byla na úrovni 3,45 USD. Vláda však za akcie Citigroup zaplatila 3,25 USD, a tudíž odkládá své plány na prodej části z 34 %, které v Citi drží. Banka také prodala tzv. tangible equity units v objemu 3,5 mld. USD. Jde o cenné papíry, které představují nárok na 7,5procentní roční úrok a předplacený nákup akcií v roce 2012. V souhrnném objemu se jedná o historicky největší veřejný úpis kapitálu na americkém trhu. Akcie se v úvodu propadly o téměř 9 %, aktuálně odepisují přes 6 %.

    Společnost FedEx (85,57 USD, -4,87%) očekává pro fiskální 3Q10 zisk na akcii v rozmezí 50-70 centů oproti konsenzu na úrovni 84 centů. Celoroční prognóza zisku v intervalu 3,45-3,75 USD na akcii se nemění. Akcie ztrácejí téměř 5 %.


    Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na devizových trzích a přehled očekávaných událostí následujícího dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát
    13:30Investoři čekali výprodej, přišla rally. Akcie SpaceX po skončení lock-upu překvapily  
    11:40Cisco překonalo očekávání, investory ale zklamal opatrný výhled na AI tržby

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00EMU - HDP, q/q
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university