Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Nezaměstnanost v Řecku vystoupila na 10,6 procenta, za měsíc o 8 desetin

Nezaměstnanost v Řecku vystoupila na 10,6 procenta, za měsíc o 8 desetin

11.02.2010 12:03
Autor: ČTK

Atény (ČTK) - Míra nezaměstnanosti v Řecku v listopadu vystoupila na 10,6 procenta a dostala se nad průměr eurozóny. Ten činil 9,9 procenta. Oznámil to dnes tamní statistický úřad. V říjnu byla míra řecké nezaměstnanosti na 9,8 procenta. Řecko je teď v hluboké krizi a jeho případnou pomocí se dnes zabývá mimořádný summit EU.

O rok dříve, tedy v listopadu 2008, mělo Řecko nezaměstnanost 7,8 procenta. Rychlý růst nezaměstnanosti ale není typický jen pro Řecko, se stejným problémem se kvůli dopadům celosvětové krize potýká prakticky celý vyspělý svět.

V eurozóně se nezaměstnanost v prosinci vyšplhala na rovných deset procent a podle statistického úřadu Eurostat je nejvyšší za posledních 11 let. Celá Evropská unie je na tom jen o málo lépe, nezaměstnanost se během prosince vyšplhala na 9,6 procenta.

Vývoj v Evropě kopíruje i situace na trhu práce v České republice. Míra nezaměstnanosti se podle předběžných údajů ministerstva práce a sociálních věcí v lednu (tedy proti Řecku jde o údaje o dva měsíce vpřed) vyšplhala na 9,8 procenta z prosincových 9,2 procenta. Ještě o rok dříve, tedy v lednu 2009, míra nezaměstnanosti v Česku dosahovala jen 6,8 procenta.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.03.2026
18:25Další (ne)recese a signály trhu práce
16:56PODCAST Týdenní výhled: Pozornost se přesouvá od inflace k reálné ekonomice  
15:59Íránské útoky na blízkovýchodní hutě způsobily šok na trhu s hliníkem
15:34SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu SAB Finance a.s
14:45MakroMixér s Liborem Jelenem o eskalaci konfliktu v Íránu, dražších energiích i dopadech na českou ekonomiku
14:40Primoco dodalo drony za 100 milionů Kč španělské Guardia Civil. Plánuje navýšit produkci až na 300 dronů ročně
11:48Dluhopisy se odrážejí ode dna. Investoři zaceňují rizika recese, výnosy klesají  
11:28Sázky na vyšší sazby ustupují, což svědčí akciím i dluhopisům  
10:28Rohan financing s.r.o.: Oznámení o změně emisních podmínek
10:25Rozbřesk: Situace v Íránu se dál dramatizuje, česká inflace se v březnu může vrátit nad dvě procenta
8:58J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Konference pro investory
8:58Ropa kvůli Blízkému východu dál zdražuje
8:56Válka v Íránu dále eskaluje, ropa zpět nad 115 dolary a futures jsou smíšené  
6:09Průzkum Fidelity: Geopolitika zesiluje rostoucí rozdíly na rozvíjejících se trzích  
29.03.2026
16:36Výprodej evropských dluhopisů nemusí být u konce. Výnosy mohou zůstat vysoko i po skončení konfliktu  
8:31Víkendář: Je řešením embargo na Írán?
28.03.2026
14:27Čína zažívá boom „ekonomiky emocí“. Spotřebitelé utrácejí méně racionálně a více pro radost
8:08Víkendář: Přehnané predikce dalšího růstu cen ropy?
27.03.2026
21:45Americké akciové indexy směřují níže
17:29Jak si stojí dolar ve světle úrokových diferenciálů? A co s nimi udělají ceny ropy?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00DE - Harmonizovaný CPI, y/y