Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Pokles Asie se přelévá do Evropy... indexy ztrácí téměř procento...

    Pokles Asie se přelévá do Evropy... indexy ztrácí téměř procento...

    22.03.2010 9:59
    Autor: Petr Žabža, Patria Online

    Pokles na asijských burzách a nejasnosti týkající se ceny resp. nákladů na včera odsouhlasenou zdravotnickou reformu ve Spojených státech se dnes dopoledne projevují oslabením také v Evropě. Hlavní indexy ztrácí řádově více než půl procenta, nejhůře si vede Španělsko (-0,97%). V těsném závěsu jsou pak DJ Euro STOXX 50 -0,6 %, nizozemský AEX -0,58 % a francouzský CAC 40 -0,6 %. Futures kontrakty ukazují na pokles i během počátku obchodování v USA, řádově do půl procenta.

    - Arriva Plc: SNCF plánuje podat protinabídku na akcie společnosti, potenciálně převyšující nabídku Deutsche bahn.

    - ICap Plc: zavře divizi obchodování s akciemi v Evropě a v Asii, propustí 114 zaměstnanců.

    - Wolseley Plc: zisk z provozních operací za H1 klesá o 33,5%, ztráta se snižuje na 220 milionů liber.

    - Eurazeo SA: čistá ztráta se v loňském roce ztrojnásobila a dosáhla 199 milionů eur, NAV k 15. březnu však bylo o 22% výše než na konci roku 2008.

    - Porsche (43,51 EUR, -1,20%) AG: firma vidí potenciál dvouciferného růstu v Asii v letošním roce, Evropa a Spojené státy budou trvat déle.

    - Volkswagen (75,17 EUR, -0,33%) AG: Audi (592,5 EUR, -0,08%) plánuje otevřít v Číně, počínaje rokem 2011, 50 nových prodejních míst ročně.

    - Henkel (38,66 EUR, 1,46%) AG: společnost se nechala slyšet, že počátek roku 2010 je příznivý a firma dodá další detaily týkající se vývoje plánu v průběhu roku.

    - Credit Suisse (53,65 CHF, -1,83%) AG: banka omezila cesty svých bankéřů do Německa poté, co tamní daňové úřady začaly 1,100 daňových přezkumů.

    - UBS (16,58 CHF, -0,90%) AG: jedná s Čínou ohledně vytvoření private-equity fond, denominovaný v juanu.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    13:41Týdenní výhled: ČNB nechá sazby beze změny, v centru pozornosti AMD a Palantir  
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled
    12:09Dluhy domácností v ČR u bank v červnu stouply o 26,5 miliard na 2,72 bilionu Kč
    11:36Inflace v eurozóně v červenci vzrostla na 2,9 procenta, uvedl v odhadu Eurostat
    11:24Po depresi mánie. Polovodiče otočily a dnešní pokračování růstu podpoří Amazon  

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    8:00DE - Maloobchodní tržby, m/m
    9:30CZ - PMI v průmyslu
    16:00USA - Index ISM v průmyslu