Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Maďarské sazby opět klesly... denní přehled Trhy, data, výsledky

Maďarské sazby opět klesly... denní přehled Trhy, data, výsledky

26.04.2010 18:15
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Ratingová agentura S&P's dnes vylepšila rating hodnotící závazky CETV (727 CZK, 1,68%) na stupeň "B" z původního "B-" a zároveň změnila výhled na "stabilní" z původního "negativní". Agentura tak reagovala na nedávný prodej ukrajinských aktiv a koupi bulharské televizní skupiny bTV, čímž si společnost zlepšila likviditu i celkovou kredibilitu úvěrového portfolia.


Evropa:
Maďarská centrální banka podle očekávání snížila úrokové sazby o čtvrt bodu. Hlavní sazba klesla na 5,25 %. Další snížení podle MNB může přijít. Inflace by měla v příštím roce klesnout pod 3% inflační cíl.

E[.]ON stále posuzuje nabídky na koupi své kentucké divize. Aktiva mají hodnotu nejméně 4 mld. EUR, jejich prodej je součástí snahy E.ONu o snížení zadlužení. Mezi zájemce patří např. americká Duke Energy (16,23 USD, -0,12%).

Akcie dánské Vestas Wind Systems přidávají téměř 6 % poté, co společnost získala svou historicky největší zakázku na dodávku a servis turbín v Evropě a Americe pro portugalskou EDP (2,73 EUR, -3,54%) Renovaveis. Zakázka má hodnotu přibližně 3 mld. USD.


USA:
Největší světový výrobce těžkých strojů Caterpillar (72,39 USD, 5,25%) dosáhl v 1Q10 čistého zisku 233 mil. USD. Jedná se o první meziroční nárůst od 2Q08. Zisk bez jednorázových položek na úrovni 50 centů na akcii předčil očekávání trhu, tržby o objemu 8,2 mld. USD však mírně zklamaly. Společnost zároveň zlepšila výhled pro letošní rok, očekává EPS v rozmezí 2,5-3,25 USD při tržbách na úrovni 38-42 mld. USD. Akcie reagují růstem o téměř 5 %.

Zisk největšího správce aktiv BlackRock vzrostl v 1Q10 pětinásobně na 423 mil. USD. Hlavním důvodem je akvizice Barclays (370,9 GBp, 2,37%) Global Investors z prosince 2009, která více než zdvojnásobila objem spravovaných aktiv na 3,4 bil. USD zejména prostřednictvím portfolia ETF fondů. Akcie se však propadají o bezmála 8 %, když zisk na akcii ve výši 2,4 USD zaostal za odhady trhu.

Podle dokumentů poskytnutých finančním regulátorům může americké ministerstvo financí začít s prodejem svého podílu v bance Citigroup (4,7 USD, -3,29%) již dnes. Prodej bude postupný, první fáze čítá 1,5 mld. akcií, manažerem prodeje je banka Morgan Stanley (31,18 USD, -2,38%). Americká vláda získala akcie loni konverzí 25 mld. USD z programu TARP na kmenové akcie při ceně 3,25 USD za akcii. Akcie dnes odepisují 3 % na 4,7 USD.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat
13:07Apple zvažuje diverzifikaci čipů, oslovil Intel a Samsung
12:52SAB Finance a.s.: Oznámení o výplatě podílu na zisku
12:45Preview Novo Nordisku: Pilulka Wegovy vzbudila velký zájem. Bude to stačit?
11:50CSG se ohradila proti analýze Hunterbrook, potvrdila růst vlastní výroby munice o 20 %
11:44Evropa se při klidné ropě úspěšně zvedá. Čeká se na další výsledky a data  
11:32Duolingo díky AI navýšilo zisk i tržby, akcie se však po zveřejnění výsledků propadly o 13 %
10:35Deloitte: Nájmy mezičtvrtletně zdražily o 2,1 procenta na 339 Kč za metr čtvereční
10:22Palantir opět "explodoval". Tržby i zisk táhnou zejména vládní kontrakty, významně vyšší je i výhled
9:59Akcie Pinterestu raketově vzrostly. Inspirativní sociální síť překonala odhady a zlepšila výhled
9:58SALUTEM FUND SICAV, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:46UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
9:26UniCredit překonala očekávání, zlepšila výhled a znovu míří na Commerzbank
8:59Rozbřesk: Obchodní příměří mezi USA a EU se drolí
8:51CSG pod palbou, ještě silnější Palantir a čekání na AMD  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y