Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Evropské indexy odpoledne slušně zabraly, agentura S&P jim však opět podrazila nohy

    Evropské indexy odpoledne slušně zabraly, agentura S&P jim však opět podrazila nohy

    28.04.2010 17:46

    Evropské akcie pokračovaly další den v poklesech. Největší pokles na indexu Stoxx 600 za posledních pět měsíců byl tak ještě prohlouben. To i poté, co řecký premiér Papandreou uklidňoval situaci pro tamní televizní stanici NET TV a vyjádřil prosbu o rychlé jednání představitelů Evropské unie tak, aby se rozpočtová krize dále nešířila. Zítra však zřejmě nebude následovat pozitivní sentiment, když agentura S&P pokračuje ve snižování ratingů. Dnes se downgrade se závěrem trhů dotkl Španělka, které zároveň obdrželo k novému ratingu „AA“ také negativní výhled.

    Mezi sektory se dařilo pouze ropným společnostem. Jejich index nakonec posílil 0,3 %, když v čele stála holandská společnost Royal Dutch Shell (23,67 EUR, 2,14%) - komentář k výsledkům zde. Ta dnes díky lepším výsledkům zaznamenala 1,6% růst.

    Pěkné obraty ale předvedl index bank, který se z téměř 3% ztrát vrátil ke včerejším hodnotám. Díky závěrečným aukcím, v nichž se odrazilo již čerstvé snížení ratingu Španělska však opět propadl, aby nakonec odepsal 1,3 %. Do červených čísel v aukcích obrátili Deutsche Bank (53,01 EUR, 0,80%), BNP Paribas (52,04 EUR, 2,58%) i Credit Suisse (50,9 CHF, 0,89%). Nejlépe mezi velkými indexy skončil britský FTSE. Ostatní indexy odepsaly 1,6 % DAX a 1,5 % CAC 40.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    17.08.2026
    17:05AI dluhy a odolnost systému
    16:36Aby si Německo udrželo blahobyt, musí být pětkrát produktivnější
    16:14PODCAST Týdenní výhled: AI optimismus se vrací. Neo-cloudy potvrzují silnou poptávku  
    14:50Závratný růst Anthropicu. Tržby vzrostly mezikvartálně o více než 140 procent
    12:12Po silném začátku srpna přichází vystřízlivění. Bitcoinová ETF hlásí výrazné odlivy  
    11:17Ceny průmyslových výrobců pokračují v růstu, ceny v zemědělství naopak klesají
    10:46Trhy jsou nastavené na ideální scénář. Právě teď může být čas na zajištění portfolia
    8:49Rozbřesk: Natahující se blízkovýchodní konflikt zvyšuje inflační rizika, jak bude vypadat náš alternativní scénář?
    8:46Napětí na Blízkém východě přetrvává a Stripe sází na AI  
    6:03Zvedání sazeb v USA a skutečná „povaha inflace“
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data