Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Německá regulace... denní přehled Trhy, data, výsledky

Německá regulace... denní přehled Trhy, data, výsledky

19.05.2010 18:11
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
Společnost NWR oznámila své výsledky za 1Q, které byly nižší než odhady. Tržby dosáhly úrovně 329 mil. EUR (+37 % y/y), EBITDA 57,3 (+1 % y/y) a EBIT 17,9 mil. EUR (+4 % y/y). Výrazně pod konsensem byl i čistý zisk, resp. ztráta ve výši 14,5 mil. EUR Na druhou stranu společnost potvrdila cílovou produkci na dříve zveřejněných úrovních, což společně s podstatně vyššími cenami budoucích kontraktů zatím potvrzuje výhled znatelně lepších dalších čtvrtletí.

Unipetrol svolal valnou hromadu na 18. června.

Společnost ECM oznámila, že výnosy z pronájmu a související výnosy v 1Q10 poklesly o 30 %. Společnost vykázala čistou ztrátu 6 mil. EUR po zisku 0,30 mil. EUR v 1Q09. Celkový kapitál poklesl o 19,7 % na 24,3 mil. EUR.

Společnost Orco Property Group oznámila, že pařížský obchodní soud schválil její záchranný plán a společnost po více než roce vystupuje z režimu ochrany před věřiteli. Orco musí splatit závazky ve výši téměř 640 mil. EUR během následujících 10 let. Akcie Orka posílily o 7,62 %.


Evropa:
Klíčovým tématem pro finanční trhy se dnes stalo opatření Německa zakazující nekryté krátké obchody s dluhopisy zemí eurozóny, akciemi 10 největších německých bank a pojišťoven a obchodů s CDS bez vlastnictví podkladových státních dluhopisů. Německo se tímto způsobem snaží zmírnit možnosti spekulativních operací destabilizujících trhy. Těmi je ale rozsah, způsob a rychlost zavedení zákazu vnímán negativně.

Španělský Repsol se chystá prodejem 20% podílu v dceřiné Argentine YPF získat až 3 mld. USD. Prodej akcií by se mohl uskutečnit již v červenci na burzách v Buenos Aires a NY.


USA:
Výrobce zemědělských strojů Deere vydělal ve fiskálním 2Q10 548 mil. USD, což je o 16 % více než před rokem a také nad odhady trhu. Společnost těží z oživení poptávky v Severní a Jižní Americe, což vedlo k růstu tržeb o 5,7 %. Firma navíc zlepšila výhled pro zisk ve stávajícím fiskálním roce na 1,6 mld. USD z původních 1,3 mld. USD. Akcie po počátečním růstu mírně ztrácejí.

Spotřebitelské ceny v dubnu klesly o 0,1 %, zatímco se čekalo, že se stejně jako o měsíc dříve o desetinu procenta zvýší. Meziroční inflace klesla z 2,3 % na 2,2 %. Jádrová inflace (bez potravin a energií) činí pouze 0,9 %.


Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.04.2026
17:25Nejoptimističtější korekce v historii trhů a posun tam, kde jsme byli
16:54J&T Global Finance XV., s.r.o.: Oznámení o šesté výplatě úrokového výnosu
16:35Průlomové ETF: Pro českého investora je rozhodující zisk v korunách, říká šéf Patrie Podpiera
16:27ČEZ a Rolls-Royce SMR uzavřely dohodu na přípravu vývoje modulárních reaktorů
15:50Morgan Stanley: AI by mohla pomoci snížit náklady na vývoj videoher téměř o polovinu
15:31Souboj pilulek: Foundayo od Eli Lilly v prodejích zatím za Wegovy od Novo Nordisku zaostává
14:25Kanadský AI start-up Cohere se dohodl na koupi německého protějšku Aleph Alpha
14:02Perly týdne: Jaký bude Fed za Warshe a Apple za Ternuse
12:22Rozdělení ČEZ: Dcera pro prodej, distribuci či GasNet vznikne v úvodu 2027 a soustředí polovinu zisku EBITDA
11:36Po poklesu budou polovodiče táhnout trhy vzhůru  
11:25Zmrtvýchvstání Intelu: Akcie letos narostly o 80 procent a příběh nekončí  
9:49Moneta doručila silný úrokový výnos, optimismus ale již je v ceně započítán  
8:51ČEZ jedná o změnách struktury, Moneta bez dividendy i překvapení a Meta a Microsoft propouštějí  
8:45MONETA Money Bank, a.s.: Čistý zisk za 1. čtvrtletí 2026 vzrostl na 1,6 mld. Kč
8:40Komerční banka, a.s.: Oznámení o přijatých usneseních z jednání Valné hromady
8:29J&T FINANCE GROUP SE: Výroční zpráva za rok 2025
7:57Moneta zahájila rok silnými výsledky a splnila očekávání trhu
23.04.2026
22:01Zámořské indexy po maximech ztrácely  
16:47Analytický radar: Patria představuje Watchlist - investiční inspirace z hledáčku analytiků
16:22Akcionáři KB schválili návrh vedení vyplatit hrubou dividendu 95,60 Kč na akcii

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university