Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
BP zvažuje nižší dividendu... denní přehled Trhy, data, výsledky

BP zvažuje nižší dividendu... denní přehled Trhy, data, výsledky

14.06.2010 18:00
Autor: Research, Patria Finance

ČR:
ČEZ postoupil do užšího výběru pro privatizaci 83% podílu v polské Energa SA, která je čtvrtou největší energetickou společností v Polsku. Dalšími postupujícími zájemci jsou GDF Suez (Francie), PGE (Polsko), Energetický a průmyslový holding J&T a PPF (ČR) a investiční společnost Kulczyk Investment (Polsko).

Podle Evy Zamrazilové (ČNB) může centrální banka zvýšit sazby dříve, než nyní oficiálně předpokládá, už před koncem roku 2010. Důvodem by mohlo být rychlejší oživení ekonomiky. Poslední data přitom podle Zamrazilové ukazují průběh oživení tak, jak ČNB předpokládala.

Evropa:
Zdroj blízký vedení společnosti BP uvedl, že ropný koncern nezruší výplatu dividendy. Zvažuje ale její snížení nebo odložení, ve hře jsou i další možnosti. Společnost navíc uvažuje o vyčlenění finančních prostředků do zvláštního fondu určeného na krytí škod z ekologické katastrofy, na jehož vytvoření trvají USA. Akcie ztrácejí téměř 10 %.

Pád pojišťovny AIG by pro evropské banky znamenal okamžitou potřebu nového kapitálu v objemu až 16 mld. USD, odhadl americký Kongres.

Francouzská pojišťovna AXA jedná o prodeji části své britské divize do rukou společnosti Resolution za 2,75 mld. GBP. AXA by měla dostat 2,25 mld. GBP v hotovosti, dalších 500 mil. GBP poskytne sama AXA ve formě úvěru pro Resolution. Resolution získá 2 mld. GBP úpisem nových akcií. Akcie AXA přidávají téměř 4 %.

Průmyslová výroba v eurozóně v dubnu stoupla o 0,8 %, zatímco se počítalo se zvýšením o 0,5 %. Zároveň byly výše revidovány také údaje za březen. Meziroční tempo růstu zrychlilo z březnových 7,7 % na 9,5 %. Z českého pohledu je důležité, že v Německu stoupla průmyslová produkce meziročně o 13,9 %.

USA:
Kabelový operátor Cablevision Systems koupí Bresnan Communications za 1,36 mld. USD.

Pojišťovna Lincoln National splatí prostředky získané v rámci programu TARP. Za tímto účelem vydá 750 mil. USD dluhopisů a 335 mil. USD nových akcií. Akcie reagují na zprávu růstem o více než 6 %.

Celý denní přehled doplněný o souhrnný komentář o dění na trzích a přehled očekávaných událostí následujícího obchodního dne si mohou klienti Patria Plus stáhnout ve formátu PDF v sekci Ekonomika - Výzkum -> Analýzy. Navíc lze nastavit také automatické zasílání této analýzy e-mailem.

 


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst