Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Další ztráty pro Prahu a vyšší aktivita k tomu

Další ztráty pro Prahu a vyšší aktivita k tomu

30.06.2010 16:57
Autor: Josef Kohout

Pražská burza během středečního obchodování pokračovala v poklesu, když index PX ztratil další 0,88 %, a končil tak poblíž hranice 1100 bodů. Aktivita byla o něco vyšší než v předchozích dnech a objem obchodů přesáhl hranici jedné miliardy korun.

Trh byl negativně ovlivněn včerejším výprodejem v zámoří a rovněž další sérií špatných dat reportovaných během dneška! Pod tlakem byly především zástupci bankovního sektoru v čele s Komerční bankou, která dnes zakončila na 3400 korunách. Erste Bank po ranních maximech poblíž 700 korun postupně propadala a zakončila na 672,9 korunách.

U denních maxim na 418 korunách se rovněž dlouho neohřály akcie společnosti Telefónica O2, které se v závěru propadly pod 410korunovou úroveň. Kartami zde zřejmě příliš nezamíchalo snížení cílové ceny pro tento titul od banky UniCredit na 445 korun z 485 , jelikož jde pouze u úpravu výhledové ceny o letošní 40korunovou dividendu a doporučení zní nadále držet.

Zástupci energetického sektoru seanci zakončili smíšeně. Akcie ČEZu se obchodovaly v pásmu 855 - 865kč za akcii. NWR oscilovalo poblíž 220kč a Unipetrol držel úrovně nad 190 korun!

Zvýšení aktivity na CETV hodinu před otevřením Wall Street přinesla aktualizace výhledu tržeb z reklamy (detaily zde), jejíž negativní vyznění titul sice v první chvíli stáhlo až pod 430 korun, ale po otevřením primárního trhu následoval návrat k mírným ziskům a titul zavřel na 437,3 .

Větší poptávka byla patrná na akcích tabákové společnosti Philip Morris, který dnes zpevnil o více jak 3 %.

Objem obchodů v rámci středeční burzovní seance ve SPADu dosáhl 1,178 mld. a po delší době se tak přiblížil průměrnému objemu obchodů za poslední rok, který je 1,477 mld. .


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
09.04.2026
13:20Provoz v Hormuzu se jen tak rychle nenormalizuje. Může to trvat měsíce, varují analytici
12:46ČNB v prvním čtvrtletí koupila pět tun zlata
11:45Ředitel Mercedes-Benz: Cesta vede přes elektromobily i spalovací motory, auta se stávají životním prostorem
10:19Pokračující boje i Fed přibrzdily nadšení investorů, pesimismus by však propuknout neměl  
9:34Meziroční růst českého průmyslu dál zpomalil, v únoru výroba stoupla o 1,3 %
9:00Rozbřesk: Křehké příměří na Blízkém východě. Trhy slaví, realita se ale příliš nemění
8:53Primoco postaví za 750 milionů nový závod v Písku
8:39Ropa znovu roste, protože Hormuz zůstává zavřený, futures jsou v záporu  
6:01Maďarské volby jako klíčový tržní katalyzátor. Investoři sází na změnu kurzu
08.04.2026
22:01Akcie prudce posílily po příměří mezi USA a Íránem, ropa výrazně oslabila  
17:15Ekonomika poroste, inflace také. Co bude dělat Fed?
17:10Írán zastavil tankery v Hormuzském průlivu, Izrael podle něj porušil příměří
15:50Jestli na to máte nervy, využijte poklesů pro vstup, radí Psarofagis z Bloomberg Intelligence  
15:25Delta Air Lines jsou ve ztrátě, celoroční výhled kvůli válce nevydaly
14:40Ziskům o válce nikdo neřekl, trhy se odráží ode dna?
12:54PODCAST Analytický radar: Vyšší cílová cena ČEZ, ale také opatrnost. Restrukturalizace jako klíč?  
11:36Nejhorší je za námi a akcie rychle mažou válečné ztráty. Najdou i nový motor růstu?  
11:31Příměří s Íránem zanechává pět hlavních nezodpovězených otázek
11:15UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL XS2764457078
10:03JPMorgan: Akcie zřejmě našly dno, příměří s Íránem oživuje chuť riskovat  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m