Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ECM REI dokončila jednání o odprodeji dceřinné firmy ECM Facility, kupujícím je Strabag

ECM REI dokončila jednání o odprodeji dceřinné firmy ECM Facility, kupujícím je Strabag

16.09.2010 16:13
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno 17. 9. 9:37 - ECM Real Estate Investments A.G. (ECM REI) dokončila jednání se společností STRABAG Property and Facility Services o prodeji dceřiné firmy ECM Facility a.s. K podpisu smlouvy o prodeji 100% podílu ve společnosti ECM Facility a.s. došlo 15. září 2010. Na žádost kupující strany se cena obchodu nebude zveřejňovat. Transakce podléhá následnému schválení Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) a financující bankou společnosti. Rozhodnutí ÚOHS by mělo být k dispozici přibližně v polovině října.

ECM Facility a.s. působí na českém trhu jako samostatný právní subjekt od roku 2002. Společnost zajišťuje správu více než 100 objektů po celé České republice. Roční obrat společnosti s 22 zaměstnanci činí přibližně 400 milionů korun. „Dohodnutý prodej ECM Facility a.s. dovoluje více se zaměřit na naší hlavní činnost – development. Oba partneři se dohodli na budoucí úzké spolupráci,“ uvedl k transakci Milan Janků, generální ředitel ECM REI.

Řešit zadlužení developera měla valná hromada majitelů obligací minulý týden. Představenstvo seznámilo držitele dluhopisů s návrhem restrukturalizačního plánu připraveného v několika variantách. Majitelé obligací pak rozhodli o odročení valné hromady o čtyři týdny s tím, že vedení společnosti vypracuje finální verzi restrukturalizačního plánu. Na příští valné hromadě 7. října se o ní bude hlasovat.

Držitelé dluhopisů se s vedením ECM REI sešli na valné hromadě už koncem května. Tehdy rozhodli, že jim firma předčasně splatit obligace nemusí. Zpět by totiž tenkrát dostali jen kolem 40 procent své investice. Pokud firma uskuteční úspěšně restrukturalizaci, může to být až 90 procent. Do problémů se developer dostal kvůli vysokému zadlužení. Při vydání dluhopisů se zavázal, že poměr dluhu na aktivech firmy má být pod 65 procenty. Poměr dluhu na aktivech ECM REI tuto hranici ale výrazně překročil.

Peníze zatím ECM REI získávala hlavně prodejem svých projektů a nemovitostí. Za poslední rok se zbavila dvou výškových budov a některých projektů v Praze na Pankráci. Začátkem září oznámila prodej budovaného obchodního centra v ruské Rjazani.

V ECM REI má většinový podíl její zakladatel a generální ředitel Milan Janků. Jinou část svých realitních a stavebních aktiv vložil do společného holdingu, který vytvořil se skupinou PPF. PPF Group má v realitním PPF ECM Holdingu 75 procent, Janků 25 procent.

(Zdroj: ECM REI,čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2026
17:42PROPERITY FUND SICAV, a.s.: Informace o Výroční zprávě k 31. 12. 2025
17:21Závan roku 2021?
14:50Altman zmírňuje obavy z dopadu AI na pracovní trh. Jsem rád, že jsem se mýlil, obrací
13:43Walmart zrychluje digitální transformaci. Brzdí ho ale slabší spotřebitel
12:38Výnosy zůstávají vysoko i přes ústup inflace. Hlavní roli hrají reálné sazby  
11:57RMS Mezzanine, a.s.: Rozhodování valné hromady společnosti písemnou formou mimo zasedání
11:27Zatímco nadšení v Evropě opadlo, Amerika bude růstem dohánět sváteční pauzu  
10:11Berkshire Hathaway ztrácí náskok. Relativní výkonnost je vůči S&P 500 zpět na úrovních z roku 2007
9:03Ferrari odhalilo svůj první elektromobil: 310 kilometrů v hodině a dojezd 530 kilometrů
8:45Rozbřesk: V Hormuzu znovu nejasno, což limituje zisky eura, v Polsku se sazby asi nezmění
8:44Americké údery v Íránu tlumí naděje na mírovou dohodu a Ferrari představilo první elektromobil  
8:29Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
6:05AI boom přináší trendovým investorům rekordní výnosy  
25.05.2026
17:16Obnovující se síla dolaru a ropný „UAE“ efekt
16:36PODCAST Týdenní výhled: Nový šéf Fedu, podstřelená nabídka Uberu a z Nvidie se stává ETF na AI  
15:55Jak vydělat na krizi v Hormuzu desítky milionů? Švýcarský trader přitáhl pozornost globálního trhu
15:36J&T ARCH CONVERTIBLE SICAV, a.s.: Pozvánka na Valnou hromadu
15:35Babiš vyzval guvernéra ČNB Michla ke snížení úrokových sazeb
13:53Změní Warsh fungování americké centrální banky?
13:07Akcie Delivery Hero vystřelily nad nabídku Uberu, ve hře je i rozprodej aktiv  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board