Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Ředitel KIT digital: Je tu možnost převzít jednoho či dva hlavní konkurenty za rozumnou cenu

Ředitel KIT digital: Je tu možnost převzít jednoho či dva hlavní konkurenty za rozumnou cenu

14.10.2010 16:44

Vznikly podmínky pro převzetí jednoho či dvou hlavních konkurentů společnosti KIT digital za rozumnou cenu, proto musíme mít možnost získat kapitál efektivně a rychle, uvedl dnes na stránkách technologické firmy kotované i na pražské burze její generální ředitel Kaleil Isaza Tuzman. Zároveň přitom zcela osvětlit pozadí včerejší žádosti KIT digital americké komisi pro cenné papíry SEC ohledně možnosti vydat nové akcie až za 250 milionů dolarů.

 

„Žádost o možnost vydat nové akcie byla procedurálním krokem, jehož konkrétní využití musí být teprve stanoveno,“ řekl dnes Isaza Tuzman a dodal, že podání žádosti urychlil fakt, že předchozí povolení vydat nové akcie za 100 mil. USD z roku 2009 vypršelo. Vydání až 250 mil. USD nových akcií v blíže neurčené době přitom podle ředitele firmy povolila před několika týdny i valná hromada akcionářů.

„Aby to bylo zcela jasné, s hotovostní bilancí přesahující 45 milionů dolarů a silným, pozitivním provozním cash-flow nemáme žádnou okamžitou nutnost navyšovat kapitál (...), šlo by o náhlou možnost uzavřít zajímavou dohodu na korporátní úrovni,“ vysvětlil Kaleil Isaza Tuzman záměry firmy a dodal, že dosavadní strategie přebírat menší společnosti pasující geograficky i strategicky do profilu společnost může KIT digital realizovat z vlastních hotovostních a provozních zdrojů bez vydávání nových akcií.

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.06.2026
22:02Wall Street opět útočila na rekordy. AI infrastruktura žene trh vzhůru, polovodiče dominují  
17:46Kofole stouply v prvním čtvrtletí tržby o 13,7 % a provozní zisk o více než 15 %
17:06Měnící se hyperziskovost hyperscalerů
15:12Akcie Hewlett Packard Enterprise vystřelily po výsledcích o 30 procent. Tržby žene nákupní horečka
13:50ČEB, a.s.: Informace o vyplácení úrokových výnosů z emise dluhopisů
13:25Zlato letos padá, přitom ještě nedávno připomínalo technologické akcie  
12:52Alphabet chce získat na další investice do AI až 80 miliard dolarů. Zapojí se i Berkshire Hathaway
11:47Nejrizikovější tech akcie letí vzhůru. Analytici radí: vyberte zisky  
11:36Inflace v eurozóně překonala tři procenta. ECB je pod tlakem zvýšit sazby  
11:17UniCredit už si zajistila v Commerzbank více než 30procentní podíl
11:08Florida jako první stát USA zažalovala OpenAI, firma podle žalobců tajila rizika
10:45Průzkum ČSOB: Konflikt na Blízkém východě zchladil optimismus českých firem
10:02Šéf Nvidie označil Marvell Technology za další bilionovou společnost. Akcie poslal o 27 procent nahoru
8:57ČEZ schválil prodej části byznysu, HPE vystřelilo nahoru o 28 procent a Alphabet nabídne nové akcie  
8:43ČEZ, a.s.: Informace o změnách v dozorčí radě a ve výboru pro audit na základě výsledků jednání VH 1. 6. 2026
8:42Rozbřesk: Květnová inflace z eurozóny spustí odpočítávání do zasedání ECB, koruna vyčkává na inflaci a mzdy
8:36ČEZ, a.s.: Změna stanov společnosti
8:30ČEZ schválil rozdělení firmy. Nevýrobní aktivity půjdou do nové entity
8:27ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Optimalizace vlastnické struktury a governance Skupiny ČEZ
5:57FX Strategie: Rozhodnutí ECB může rozhýbat trhy, koruna dále vyčkává  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
16:00USA - Nově otevřená prac. místa