Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Orco je za 3Q v zisku, výnosy zvýšilo o pětinu; po výsledcích roste až o 9 %

Orco je za 3Q v zisku, výnosy zvýšilo o pětinu; po výsledcích roste až o 9 %

25.11.2010 18:59, aktualizováno: 26.11. 9:33
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Developerská společnost Orco Property Group (OPG) vykázala za třetí čtvrtletí čistý zisk 4,21 milionu eur proti loňské ztrátě za stejné období na úrovni 1,36 milionu eur. Meziroční srovnání vyznívá pozitivně i na úrovni výnosů, jelikož vykazuje meziroční růst o více než 19 procent na 65,123 milionu eur. Skoro stejně významně vzrostl i provozní zisk developera, který za tři měsíce do konce září dosáhl 14,134 milionu eur. Srovnání s očekáváním trhu není možné, jelikož žádná z agentur nesestavila konsensuální odhad. Za celá tři čtvrtletí roku Orco vytvořilo zisk 241,9 milionu eur po loňské ztrátě 201,2 milionu eur ve stejném období roku. Tržby meziročně vzrostly o 22 procent na 228,2 milionu eur. Akcie OPG v úvodu pátečního obchodování v Praze na výsledky reagují růstem aktuálně o 6,5 % na 197 Kč/akcie, když akcie vystřelily až o 9,2 % výše na úroveň 202 Kč/akcie. V Paříži titul v úvodu vyskočil o 7,5 % až na 8,1 EUR, ve Varšavě o 6,4 % na 31,5 PLN.

„V průběhu tohoto čtvrtletí se nám podařilo urychlit restrukturalizaci našeho portfolia, prodeje našich nestrategických aktiv a naopak výrazně pokročit u strategických projektů Zlota ve Varšavě, Bubny v Praze, Vaci 1 v Budapešti a Leipziger Platz v Německu. Tyto projekty jsou klíčové pro tvorbu hodnoty a podpoří růst našeho cash flow v příštích letech,“ uvedl šéf OPG Jean Francois Ott.

Výsledky Orco ve 3Q10 (v mil. EUR):

  3Q10 2Q10 3Q09
Výnosy (tržby) 65,1 111,6 54,5
Čistý zisk 4,2 253,3 -1,4
EBITDA 17,4 13,3 11,9

V rámci avízovaného prodeje majetku developera, který letos v květnu po více než roce vystoupil z režimu ochrany před věřiteli, došlo ve třetím kvartále k získání 35 milionů eur a na poslední kvartál již má Orco rozjednáno prodeje aktiv v hodnotě 23 milionů eur, uvedla společnost v dnešní zprávě.

Z faktorů, které pozitivně ovlivnily hospodaření developera ve třetím kvartále společnost zmínila „strmé oživení“ investic (nárůst o 60 % q/q na 1,5 mld. EUR) na trhu komerčních nemovitostí jak v Německu, kde má svou dceřinou společnost, tak v regionu střední a východní Evropy. Dále firmě pomohl fakt, že se průměrná míra neobsazenosti kanceláří v Praze a Berlíně ve třetím kvartále odrazila ode dna.

Šéf Orca potvrdil celoroční výhled letošních tržeb v rozmezí 280 až 300 milionů eur a pro příští rok poskytl výhled managementu, podle kterého Orco dosáhne celoročních tržeb v rozmezí 350 až 380 milionů eur (meziročně +25-27 %).

Bankovní úvěry skupiny OPG ke konci září 2010 dosahovaly objemu 998 milionů eur, což je meziroční pokles o 4,4 %. 77 procent úvěrů dle Orka financuje příjmy generující komerční aktiva a linka reprezentující 30 % celkového objemu přijatého bankovního dluhu vyprší v červnu 2012. Ze změn v rámci čtvrtletí úvěr přijatý v rozsahu 38,6 mil. EUR financuje projekt Na Poříčí a je splatný v lednu 2012. Prodeje aktiv v Německu umožnily splatit 30,5 mil. EUR. U úvěru v rozsahu 28,4 mil. EUR na projekt Bubny byla přejednána splatnost do listopadu 2012.

(Zdroj: Orco Property Group)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
16.06.2026
15:41Konec dominance technologií? Podle Goldman Sachs se kormidlo otáčí směrem k cyklickým akciím  
14:13Banka CREDITAS a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů
13:59CSG a Ukrainian Armor se dohodly na výrobě pohonných jednotek pro střely a drony
13:42Průzkum BofA: Investoři do AI mírně brzdí, ale z akcií stále neutíkají  
12:35Menší rozloha, vyšší standardy. Nové rezidenční projekty odrážejí proměňující se realitní trh
12:10Goldman Sachs: Trhy se přenastavily na růst sazeb, AI trend bude pokračovat
11:46Akcie rostou pomaleji, ale příznivý sentiment odolává rizikům na obzoru  
10:30Konec éry levných peněz? Japonsko zvyšuje sazby na maximum od roku 1995
10:21FX Strategie: Fed s novým šéfem může otřást dolarem a ČNB je na rozcestí  
9:01Rozbřesk: Ropné šoky už nejsou, co bývaly. Pokles cen ropy může být ještě výraznější
8:58NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
8:50Evropa zpochybňuje dohodu s Íránem, SpaceX pokračuje v letu vzhůru a Japonsko má nejvyšší sazby za 31 let  
6:04Chanos: SpaceX začala jen přeprodávat čipy, reálný byznys je Starlink
15.06.2026
22:00Akciové trhy v očekávání míru na blízkém východě vystřelily vzhůru  
17:46Co je opakem bubliny a kam míří zisková polarizace?
17:00PODCAST Týdenní výhled: Hormuz se otevře. Zasedne Fed i ČNB. A SpaceX po IPO vyletěla  
16:20Dobré zprávy z Blízkého východu uklidnily trh. Výnosy před zasedáním Fedu klesají
14:07USA vnímají AI jako strategickou zbraň. K nejlepším modelům se svět nedostane
13:24EPH Financing CZ, a.s.: Oznámení o předčasném splacení dluhopisů z rozhodnutí emitenta
11:59Trhy na úvod týdne žijí dohodou s Íránem, směr určuje padající ropa  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
JP - Základní O/N úroková sazba
4:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
4:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - PPI, y/y
11:00DE - Index očekávání ZEW
14:30USA - Počet nově zahájených staveb