Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Starbucks v 1Q zvýšil zisk o 44 procent, výhled zisku pod očekáváním trhu díky rostoucím komoditám

Starbucks v 1Q zvýšil zisk o 44 procent, výhled zisku pod očekáváním trhu díky rostoucím komoditám

27.01.2011 12:21
Autor: Redakce, Patria.cz

Řetězec kaváren Starbucks oznámil za své fiskální 1Q11 nárůst čistého zisku o 44 procent na 346,6 mil. USD, neboli 0,45 USD na akcii nad konsensem (Bloomberg) 39 centů na akcii. Tržby za čtvrtletí stouply o osm procent na 2,95 mld. USD, což je lehce nad konsensem trhu 2,93 mld. USD. Společnost však oznámila výhled zisku pro druhé čtvrtletí, který je pod očekáváním analytiků. Starbucks varoval, že jeho výsledky ohrožují vyšší ceny komodit, především kávy a mléka.

Společnost očekává zisk ve druhém fiskálním čtvrtletí na úrovni 33 centů na akcii, zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg předpokládají zisk o dva centy vyšší. „Počítáme s růstem nákladů na kávu, který sám o sobě ovlivní náš zisk za rok 2011 směrem dolů o 20 centů na akcii,“ uvedl k výhledu výkonný ředitel Starbucks Troy Alstead. Společnost tak počítá s vyšším růstem cen relevantních komodit oproti listopadu, kdy avizovala jeho dopad na roční zisk ve výši 8 až 10 centů na akcii. Společnost dále potvrdila horní hranici výhledu zisku na celý letošní rok na úrovni 1,47 USD na akcii a nepatrně zvýšila dolní rozmezí na 1,44 z předchozích 1,41 USD. Analytici (Bloomberg) očekávají v průměru vyšších 1,49 USD na akcii.

„Zřejmě budou muset zvýšit ceny vzhledem k tlakům z nákladové strany. Jakékoli zvýšení spotřebitelských cen se zpravidla projevuje jistým poklesem poptávky,“ podotkl analytik Edward Jones & Co, Jack Russo, jehož investiční doporučení na titul je „držet“.

Tržby v provozovnách otevřených déle než rok, které jsou důležitým ukazatelem zdraví v odvětví, vzrostly o sedm procent. Návštěvnost kaváren se zvýšila o pět procent, průměrná hodnota transakce o 2 %.

Starbucks má více než 16.000 kaváren po celém světě. Na počátku roku 2008 pronikl řetězec také do České republiky a svou první tuzemskou kavárnu otevřel na pražském Malostranském náměstí. Česko se tak stalo první zemí střední Evropy, kam se řetězec rozhodl vstoupit.

Titul před včerejším závěrem na americké burze ztrácel 2,6 procenta, před oznámením výsledků uzavřel o 1,72 % níže na 33,07 USD.

(Zdroj: Bloomberg, čtk)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
04.03.2026
17:06Lodní doprava Hormuzským průlivem se kvůli válce snížila o 90 procent
16:02S&P 500 testuje klíčové úrovně. Trh balancuje mezi odrazem a korekcí  
15:04Skupina CSG a Eurenco postaví na Slovensku továrnu na náplně do munice
14:20Blog ECB: AI bude možná pracovní místa vytvářet, než rušit. Prozatím
12:37AI dokáže předvídat 70 procent rozhodnutí správců aktiv, hodnota se ale skrývá ve zbytku
11:34Trhy přestávají panikařit kvůli Íránu a dopoledne se zvedají, napětí zůstává  
11:18Nejhorší den za půl století. Jihokorejský akciový index se propadl o 12 procent
11:10Slušný výhled, ale stejně pod odhady. Bayer nadále svazují soudy v USA
10:38Česká inflace poklesla kvůli potravinám
10:00Adidas zklamal výhledem. Akcie padají, investoři zůstávají nervózní
8:56Rozbřesk: Sníží NBP sazby v době, kdy ropa a plyn letí vzhůru a zlotý slábne?
8:45Asie v panice, ropa dál roste a private credit pod tlakem. Evropské futures v zeleném!  
8:30Trump: Španělsko je hrozné, ukončím veškerý obchod. Zajistíme ochranu plavidel v Hormuzu
6:04Jefferies: Akciové firmy, které by mohla nahradit AI
03.03.2026
22:21Wall Street i v úterý pod tlakem dění v Íránu  
17:44Dopad AI na sazby a následně na akcie
16:34Stablecoiny jako riziko pro euro? ECB vidí hrozbu importu dolarových podmínek
16:26Warsh má před sebou těžkou zkoušku. Ekonomika i Fed jdou proti jeho vizi  
14:13Fidelity: Tři scénáře pro Írán a jejich makroekonomické a tržní dopady
12:25ON-LINE: Akciový výprodej v Evropě i USA, ropa už nad 84 dolary

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
2:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - CPI, y/y
14:15USA - Změna zaměstnanosti (ADP)
16:00USA - Index ISM ve službách