Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pohyb trhů pouze jedním směrem začíná již trápit i profesionály na Wall Street; je korekce na spadnutí?

Pohyb trhů pouze jedním směrem začíná již trápit i profesionály na Wall Street; je korekce na spadnutí?

10.2.2011 15:07
Autor: Pavol Mokoš, Patria Finance

S tím, jak na Wall Street nikdo není ochotný stoupnout si před rozjetý vlak, profesionální investoři jsou ironicky sužováni otázkou „Jak vydělat peníze na trhu, který se hýbe jen jedním směrem?“. Není to tak jednoduché, jak by se to mohlo na první pohled zdát. Nízká volatilita může vypadat jako investorův sen, avšak ta u poradců a obchodníků způsobuje zmatek, protože ti jsou zvyklí na tržní výkyvy.

Vzestup indexu S&P 500, který se 111 obchodních seancí v řadě drží nad svým 50denním průměrem, v určitém ohledu učinil investování mnohem komplikovanější. Podle některých odborníků byl trh za posledních 8 měsíců nudný, když index Dow Jones se v 1 z 5 případů pohnul o více než 100 bodů a pouze v 1 z 20 případů došlo k pohybu o více než 200 bodů.

Jednou z možností, jak vydělat na tomto trhu je vyhledávání potenciálních cílů na převzetí. Andrew Wilkinson, analytik Interactive Brokers, k tomu řekl: „Slušné peníze se daly vydělat vybíráním společností, které se mohou stát cílem převzetí. Pokud na trhu chybí volatilita, je akviziční aktivita dobrým substitutem.“ Podobně jako mnoho dalších analytiků i Wilkinson očekává na trzích korekci, která by podle něj mohla být dost prudká vzhledem k tomu, jak rychle a jak daleko se trhy dostaly. Podobného názoru je i H. Silverblatt, analytik společnosti S&P , který rovněž zmiňuje to, že trhy rostou bez větší korekce, avšak dodává, že při pokračujícím růstu zisků společností se katalyzátor propadu bude hledat těžko. Korekci očekávají i zastánci Dow teorie, která říká, že každá rally musí být potvrzena růstem v dopravním sektoru. Zatímco index Dow Jones od 13. ledna vzrostl o 4 %, index přepravců poklesl o 2,8 %.

A. Wilkinson hovoří o tom, že trhy se dostaly hodně vysoko a korekce je na spadnutí, ačkoliv výsledky firem jsou povzbuzující. Na závěr dodává zajímavou otázku: „Kdo kdy vůbec může vědět, kdy je ocenění akcií odpovídající?“.

(Zdroj: CNBC)


Váš názor
  • prof. PATRIE to viditelně netrápí ti si z trhem v Praze dělají co uznají za vhodné?
    10.2.2011 15:20

    že jo.
    plejer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data