Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Zisk výrobce nápojů PepsiCo kvůli vyšším nákladům klesl o 5 pct

    Zisk výrobce nápojů PepsiCo kvůli vyšším nákladům klesl o 5 pct

    10.02.2011 16:28
    Autor: ČTK

    Americkému výrobci nealkoholických nápojů PepsiCo Inc. klesl ve čtvrtém čtvrtletí čistý zisk o pět procent na 1,37 miliardy USD (24,3 miliardy Kč). Důvodem byl růst nákladů, který smazal i vyšší příjmy. Uvedla to firma v dnešním prohlášení.

    Tržby se za tři měsíce do konce prosince zvýšily o 37 procent na 18,16 miliardy USD. K růstu přispěla koupě dvou stáčíren a plníren firmy. Objem prodeje stoupl o devět procent.

    Ve výhledu na letošní rok je však firma obezřetná. Generální ředitelka Indra Nooyiová uvedla, že výdaje spotřebitelů nadále zůstávají kvůli vysoké nezaměstnanosti nejisté a náklady na suroviny by měly zůstat vysoké. Na trhu rovněž nadále přetrvává silná konkurence, hlavně od firmy Coca-Cola. Společnost proto snížila výhled růstu zisku na akcii na sedm až osm procent z dříve uváděných deseti až 11 procent.

    Za celý loňský rok se čistý zisk společnosti zvýšil o šest procent na 6,32 miliardy USD, tedy 3,91 dolaru na akcii. Tržby pak vzrostly o 34 procent na 57,84 miliardy USD, napsala agentura AP.

    Konkurenční Coca-Cola v loňském čtvrtém čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 275 procent na 5,77 miliardy dolarů. Rovněž Coca-Cole pomohly akvizice stáčíren a plníren, ale také vyšší prodej v zahraničí. Tržby stouply o 40 procent na 10,49 miliardy USD. Za celý rok pak zisk firmy stoupl o 73 procent na 11,81 miliardy USD a tržby o 13,3 procenta na 35,12 miliardy USD.

    PepsiCo v loňském prvním čtvrtletí dokončila převzetí svých dvou hlavních severoamerických stáčíren a plníren. Transakcí za celkem 7,8 miliardy dolarů získala PepsiCo větší kontrolu nad distribucí svých produktů v Severní Americe. Akvizice by firmě měla přinést do roku 2012 roční úspory v hodnotě 400 milionů dolarů.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami
    13.08.2026
    17:04151 let historických zkušeností a 80% pravděpodobnost růstu trhu v následujících letech
    15:12Čína rozbila v dodávkách NAND pamětí korejsko-americký triumvirát

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    11:00EMU - HDP, q/q
    14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m
    16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university