Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    EU chystá kroky k regulaci internetového sázení, téměř 15 tisíc sázkových webů funguje bez licence

    EU chystá kroky k regulaci internetového sázení, téměř 15 tisíc sázkových webů funguje bez licence

    17.03.2011 12:04
    Autor: ČTK

    Brusel startuje proces, který by mohl vést k větší spolupráci národních regulátorů internetového sázení. Konzultace, které by měly vytipovat problémové oblasti, by měla Evropská komise spustit už na konci měsíce, píše dnes týdeník European Voice.

    Jako příklad toho, že je třeba v sázkařském průmyslu v EU něco dělat, může podle komise sloužit fakt, že z téměř 15.000 sázkových webových stránek funguje bez jakékoli licence. To pak vyvolává obavy, zda mohou členské země efektivně kontrolovat různé problémy, třeba závislé hráče či podvádění.

    Komise už před lety zkusila unijní pravidla pro internetové sázení upravit, její snahy ale tenkrát neuspěly. Tento sektor, jehož objem se pohybuje v miliardách eur ročně, od té doby je ale prakticky neustále na vzestupu a čeká se, že poroste i nadále.

    Očekávaný materiál komise podle týdeníku nicméně zklame ty, kteří by čekali plnou harmonizaci pravidel. Spíše by mělo jít o "posílenou administrativní spolupráci" národních úřadů. Jasněji bude na konci března, kdy vše představí eurokomisař Michel Barnier.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa