Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bestsport provozující O2 arénu je v insolvenčním řízení

Bestsport provozující O2 arénu je v insolvenčním řízení

31.3.2011 12:11
Autor: mediafax

Představenstvo společnosti Bestsport se v souvislosti s aktuální situací v mateřské zadlužené loterijní společnosti Sazka rozhodlo ve čtvrtek podat na Bestsport vlastní insolvenční návrh. Informoval o tom mluvčí obou společností Jan Tuna.

"Důvodem je to, že Sazka je jak ručitelem závazků společnosti Bestsport, tak i jejím největším věřitelem v souvislosti s financováním nákladů na výstavbu O2 arény. Současná finanční situace Sazky má vliv na řešení závazků společnosti Bestsport souvisejících s výstavbou O2 arény. Zároveň Bestsport připravuje návrh na reorganizaci společnosti při zachování standardního provozu O2 areny," informoval Tuna.

Městský soud v Praze po návrhu vedení společnosti ve čtvrtek zahájil insolvenční řízení s firmou Bestsport. Agentura Mediafax to zjistila z internetové verze insolvenčního rejstříku.

I po podání vlastního insolvenčního návrhu a následných krocích Bestsport podle Tuny dál plně pokračuje ve své činnosti. "Probíhá realizace a příprava všech akcí uvedených v programovém kalendáři O2 arény. Ve spolupráci s pořadateli se plánují další akce, které budou oznámeny v nejbližší době. Vstupenky na akce lze zakoupit prostřednictvím sítě Sazka Ticket u provozovatelů terminálů Sazky, na pobočkách České pošty a nově také každý pracovní den na pokladnách O2 arény, o víkendu pak v den konání akce," uvedl Tuna a dodal, že Bestsport i nadále v plném rozsahu plní své závazky, které má vůči obchodním partnerům, klientům, divákům a promotérům.

Provozovatel O2 arény se v posledních letech dostal do zisku. Za loňský rok vydělal více než 62 milionů korun, což je více než trojnásobek zisku z roku 2009. "Českým veřejným rozpočtům přinesla O2 aréna od dob výstavby do konce roku 2010 podle propočtů mezinárodně uznávané společnosti KPMG pět miliard a 472 milionů korun. Podle propočtů stejné firmy zajistila v přepočtu přibližně 19,5 tisíc plných ročních pracovních úvazků a celková minimální úspora na sociálních dávkách tak přesáhla 575 milionů korun. Jako zřejmě jediná aréna v ČR přitom nečerpala a nečerpá ani korunu z veřejných peněz. Řada z akcí by se v ČR bez O2 arény vůbec konat nemohla," vyjmenoval přínosy vysočanské arény Tuna.

V roce 2010 se na programovém kalendáři O2 arény nejvíce podílel sport včetně ledního hokeje (41 procent), následovaly rodinné show (24 procent), koncerty (23 procent) a další akce (12 procent). O2 arénu navštívilo téměř 620 tisíc diváků.

Majitele a provozovatele O2 arény, společnost Bestsport, z naprosté většiny vlastní sportovní a tělovýchovná sdružení.


Váš názor
  •  
    31.3.2011 12:26

    Přerozdělování majetku,nebo krádež za bíleho dne , nebo obojí.?
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
Charles Schwab Corp/The (09/18 Q3, Bef-mkt)
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
12:45Bank of America Corp (09/18 Q3)
14:30USA - Empire State Manufacturing index
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m