Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Americkým dluhopisům se daří, CDS na evropských periferiích lehce na ústupu... zprávy z dluhopisových trhů

    Americkým dluhopisům se daří, CDS na evropských periferiích lehce na ústupu... zprávy z dluhopisových trhů

    20.04.2011 12:00
    Autor: Redakce, Patria.cz

    Americkým dluhopisům se nehledě na varování agentury S&P daří - dlouhé splatnosti třetí den v řadě posilují a desetiletý výnos nehledě na dobré výkony akcií splul pod 3,4 %. Trhy mohou sázet na to, že pod tlakem ratingových agentur budou USA zodpovědněji snižovat deficit veřejných financí. Prezident Obama včera ujišťoval, že snížení ratingu USA absolutně nehrozí a že Kongres by měl brzo dosáhnout dohody nad úspornými plány. Ve třech separátních televizních vystoupeních se snažil národ ujišťovat i ministr financí Tim Geithner.

    CDS na periferiích eurozóny včera lehce popadaly po ujišťování Finů o podpoře záchranného plánu pro Portugalsko. Chléb se ale v tuto chvíli láme v Řecku, kde CDS zůstaly víceméně stabilní, a přetrvává strach z blížící se restrukturalizace. Řekové včera proto prodali 3měsíční pokladniční poukázky za 4,1 % (o 25 bps více než při poslední aukci) a výrazně klesl zájem zahraničních kupců. Dnes budou mít 10ti- a 13letou aukci Španělé a pokladniční poukázky budou prodávat Portugalci.

    České dlouhé dluhopisy jsou oázou klidu a jejich výnos se nepřetržitě pohybuje okolo 4 % a ani CDS v minulých dnech výrazně nereagovaly na nárůst averze k riziku. Od začátku měsíce jsou zhruba o 2 bps níže, zatímco německé a americké o 10 bps výše.

    (ČSOB - Denní finanční zpravodaj)

    Celou denní analýzu si můžete stáhnout ve formátu PDF v sekci Měny & Sazby -> Výzkum -> Analýzy. Klienti Patria Plus si mohou nastavit automatické zasílání této analýzy e-mailem.

     


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    20.07.2026
    16:35PODCAST Týdenní výhled: Výdaje a cloud Alphabetu pod drobnohledem, důležitost výsledků ServiceNow  
    16:04Nový britský premiér Andy Burnham slíbil nový začátek. Chce vrátit stabilitu i důvěru voličů
    15:09Čínský Moonshot AI míří na burzu. Jeho model Kimi K3 znovu rozvířil debatu o budoucnosti AI  
    12:29Netflix jako nákupní příležitost?
    11:05Mírně pozitivní start týdne. V hledáčku zůstává osud polovodičů, Írán a výsledky  
    10:15Bitcoinová ETF hlásí druhý týden přílivu kapitálu. Trh podle investorů hledá dno
    9:24Ryanairu kvůli konfliktu na Blízkém východě klesl čtvrtletní zisk o třetinu
    8:58Rozbřesk: Německo se nabízí investorům. Kdo mu uvěří?
    8:52Ropa nad 90 dolary a slabší výsledky Ryanairu zhoršují náladu na trzích  
    6:00Trump a Pelosiová sázejí na 10 stejných akcií. Prim hrají technologičtí giganti
    19.07.2026
    6:11Všechny dobré nápady míří do USA
    18.07.2026
    6:06Komoditizace umělé inteligence a ekonomika tvaru K
    17.07.2026
    22:01Strach z přehnaně vysokých valuací kvůli AI přinesl na Wall Street další výprodej  
    18:11Nebezpečné bezpečné přístavy a nesouvisející souvislost
    15:27Diverzifikace mimo AI? Těchto deset akcií má podle UBS výrazný růstový potenciál  
    13:43Investoři rekordně navyšují páku. Podobné tempo předcházelo tržním vrcholům
    13:23Evropská komise ustupuje průmyslu. Emisní povolenky mají zůstat i po roce 2040
    12:17Netflix naráží na pomalejší růst. Akcie odepisují přes 9 %  
    11:55Perly týdne: Omezený potenciál pro růst dolaru a vytrácející se AI nadšení
    9:02Rozbřesk: Cenové stropy končí, benzín a nafta zdraží. Prodlužovat regulace ale nedává smysl

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data